Niemcy: handel bez pośredników

Borówki
To całkiem realne. Dowiedzione w praktyce – nie tylko w przemyśle, gdzie kosztowne magazynowanie dawno zastąpiono dostawami bezpośrednimi. Także już w ogrodnictwie.

MAB QUALITY z Dortmundu jest jedną z kilku obecnych na rynku niemieckim firm, które postawiły na handel bezpośredni – bez pośredników i systemów magazynowania towarów. Powstała przed 10 laty i koncentruje się na handlu najbardziej wrażliwymi towarami – owocami miękkimi. Pochodzą one zarówno z plantacji niemieckich, jak i z Serbii oraz Polski. Dostawy do odbiorców na rynkach od Wielkiej Brytanii po Bałkany i Rosje trwają okrągły rok. Wprost z gospodarstw kooperujących z firmą (ma tez własne plantacje) owoce trafiają do detalu.

Obejrzyj: Komunikat Jagodowy PROCAM z 17.05.2019

W przekonaniu właściciela Mehmeta Bozkurta segment sprzedaży owoców jagodowych ma w Europie jeszcze duży potencjał. Raczej stagnujący rynek truskawek jest z nawiązką rekompensowany na rynkach maliny i innych jagód.

Za: agf.nl
Piotr Grel

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSpadek ceny wczesnej kapusty w Rosji
Następny artykułNowozelandzkie inwestycje w czereśnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.