Nienormalnie wysokie ceny mołdawskich jabłek

Pod koniec sierpnia i na początku września w Mołdawii ma miejsce szczyt handlu  jabłkami. Tym niemniej w supermarketach Kiszyniowa ceny na te owoce najczęściej pozostają dość wysokie. Detaliści sami przyznają, że "tak wysokie ceny owoców w sezonie w mołdawskim handlu detalicznym nie były obserwowane od dłuższego czasu".
W sierpniu najdroższe były ‘Jonagold’ i ‘Gala’ których cenę największe supermarkety ustawiły na co najmniej 13 lei/kg (0,78 $/kg). W nieformalnym sondażu menedżerowie supermarketów wytłumaczyli ten wysoki poziom cen na owoce próbą „pełnego wykorzystania powtórnego momentu wystąpienia efektu nowości – jabłka tych odmian są bardziej świeże, reprezentacyjne i smaczne porównaniu do już długo będących w obrocie letnich jabłek”.
 
Interesujące jest to, że luka cenowa między rynkami, a niezorganizowanym handlem prawie w szczycie sezonu podaży towarów nie tylko nie zmniejszyła się, ale nawet wzrosła. Na detalicznych rynkach ceny jabłek wynoszą obecnie 7-9 lei/kg (0,42-0,54 $/kg).
 
Za: East-Fruit
 
PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNowe kwoty zawieszające emerytury lub renty
Następny artykułMinikiwi z SGGW na sklepowych półkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.