Rosja: zerowe cło dla Mołdawii przedłużone

Rząd rosyjski przedłużył do końca 2019 roku obowiązywanie zerowych stawek celnych na większość owoców i warzyw importowanych z Mołdawii. Monitoring importu będzie co miesiąc oceniany w ministerstwach gospodarki i rolnictwa Federacji Rosyjskiej. Mołdawski eksport do Rosji wykazuje stały trend rosnący. W pierwszych miesiącach 2019 r. wysyłka warzyw zwiększyła się (rok do roku – rdr) 6,6 razy, a jabłek o 66%. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że warzyw wysłano w bieżącym roku 2370 ton, zaś jabłek 167 tysięcy ton. Piotr Grel za: a-ipp.ru

Rząd rosyjski przedłużył do końca 2019 roku obowiązywanie zerowych stawek celnych na większość owoców i warzyw importowanych z Mołdawii. Monitoring importu będzie co miesiąc oceniany w ministerstwach gospodarki i rolnictwa Federacji Rosyjskiej.

Mołdawski eksport do Rosji wykazuje stały trend rosnący. W pierwszych miesiącach 2019 r. wysyłka warzyw zwiększyła się (rok do roku – rdr) 6,6 razy, a jabłek o 66%. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że warzyw wysłano w bieżącym roku 2370 ton, zaś jabłek 167 tysięcy ton.

Piotr Grel
za: a-ipp.ru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię