O ile zdrożeją środki ochrony roślin w 2017 r.?

Redakcja sad24.pl dotarła do niektórych oficjalnych cen środków ochrony roślin oferowanych przez importerów.
 
Oczywiście rzeczywista cena w 2017 roku będzie zależeć od konkretnego miejsca zakupu i polityki dystrybutora, ale pokazujemy prawdopodobną zmianę cen kilku popularnych środków stosowanych w sadownictwie. Zmiana ceny dotyczy oficjalnych cenników 2017 w stosunku do cen cennikowych 2016. W wielu przypadkach wydaje się, że szykują się podwyżki.


Zapraszamy do dyskusji o cenach. 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMurarka w sadach. Nowa technologia ułatwia pracę sadownikom
Następny artykułPolskie produkty na targach FL w Berlinie

11 KOMENTARZE

 1. Sprawdzajcie datę produkcji! Jest dużo zapasów z 2 lat. Będą kombinować, przebijać, certyfikować. Nie wiadomo jak to przechowywali. Jak stare a dobrze przetrzymane to niech minus 30% sprzedają a nie podwyżki nam robią.

 2. Delan w cennikach zdrożeje, bo w 2018 będą już zamienniki i cena zacznie jechać mocno w dół. Więc lepiej żeby jechała z wyższego poziomu to może zbyt nisko nie zjedzie. Taka jest kalkulacja w koncernach. A może po prostu Delan Pro ma być taniej na hektar niż Delan. W sumie z nimi nie dojdziesz o co chodzi.

 3. co kieruje tymi ludzmi w koncernach to ja nie wiem. Czy oni myślą że po słabym roku od razu przyjdzie odrodzenie? ja uważam że ten rok będzie jeszcze cięższy niż poprzedni. 7% więcej za delan..hm z tego co wiem to zapasy zostały więc dlaczego podnoszą? gdzie tu logika? a może pazerność i układy?

 4. dalej dalej kupować bo zabraknie, już miałem telefon Panie idzie w górę!!!. Nie ma jak wywołanie paniki. Nie z nami te numery Panie Bruner.. Ciekawe jak będą wyglądać ceny na zachodzie. W poprzednim sezonie mniej sprzedali to teraz chcą marżą nadrobić.. Ludzie nie dajcie się dalej oszukiwać. Środków nie braknie.. jak będą zalegać to nie będzie wyjścia jak ceny obniżyć

 5. ceny kaptanów idą w dół bo monopol i układ całkowicie został rozwalony.
  Z tego co wiadomo to delanu zostało bardzo dużo na magazynch, ciekawe dla kogo importer robi robotę? brakuje na złote klamnki w pałacach?

 6. A ja mam info ze ma spaść cena wielu środków bo w tamtym roku mało im zeszło. Mają opuścić marże 🙂
  A zamienników teraz co niemiara.
  Nikt za dużo nie kupował tak na styk. A odżywek to sklepy mało co sprzedały w tamtym roku.

  Nikt nie kupuje to muszą zejść z ceny, a teraz to se mogą postraszyć.

 7. To dokładnie nic nie znaczy. Podwyżka cen 7% zwiększenie upustu 10%. Tylko że może nie wszystkim, jednym dadzą innym nie. Cena w sklepie zależy od umowy z dystrybutorem i wysokością upustu i premii rocznej za wyniki sprzedaży. Tak się właśnie buduje pałace na dystrybucji a rolnik płaci.

 8. Złotówka mocna, dolar tanieje. Z czego niby wynikają podwyżki ? Sytuacja w sezonie to mocno zweryfikuje. Zapasy środków w hurtowniach po 2016 są duże, ceny nie urosną. Są rozliczne zamienniki i import własny. Juz zaczyna się festiwal promocji i zachęt do kupowania. Strach na lachy. Nie kupować, wytrzymać ich a wtedy odpuszczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.