Murarka w sadach. Nowa technologia ułatwia pracę sadownikom

Zestaw Pszczelinka
Pojawiła się oferta dla sadowników, którzy nie mają czasu na długotrwałe prace związane z przygotowaniem kokonów murarki do nowego sezonu. Firma Kapka z Karnkowa (Głowno) zaprezentowała ją na targach MTAS 2017.
 
Produkty z serii Pszczelinka służą do prowadzenia samodzielnej hodowli pszczół murarki ogrodowej (Osmia rufa), co poprawia zapylenie upraw sadowniczych i zwiększa ilość oraz jakość plonów. Jak przekonują przedstawiciele firmy, ich system pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy, gdyż jest to prostsza i tańsza metoda od hodowli prowadzonej w rurkach trzcinowych.
 
W ofercie znajduje się pudełko wylęgowe, ul zbudowany z 44 plastrów, które tworzą łącznie 990 otworów wylęgowych (plastry można wielokrotnie wykorzystywać, łatwo rozdzielając je i łącząc) oraz ze skrzynki odpornej na warunki atmosferyczne np. drewnianej ze statywem i zabezpieczeniem przed ptakami. Plastry opróżnia się z kokonów sprawnie za pomocą specjalnego grzebienia segregacyjnego.
 
Jak podaje producent Pszczelinki wersja podstawowa kosztuje 295 zł.
RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWe Włoszech Krajowy Dzień Zapobiegania Marnowaniu Żywności
Następny artykułO ile zdrożeją środki ochrony roślin w 2017 r.?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.