Ostatni dzień na złożenie wniosku o premie dla młodych rolników

30 lipca jest ostatnim dniem, w którym młodzi rolnicy mogą w oddziałach regionalnych ARiMR składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania  PROW  2014 – 2020  ,,Premie dla młodych rolników’’.

O premię może starać się osoba fizyczna, która w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy jest pełnoletnia i ma nie więcej niż 40 lat, jest obywatelem państwa członkowskiego UE oraz posiada kwalifikacje zawodowe wynikające z posiadanego wykształcenia albo wykształcenia i stażu pracy w rolnictwie, bądź zobowiąże się do ich uzupełnienia, z wyłączeniem stażu pracy, w okresie 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

Ponadto warunkami przyznania pomocy jest, by przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż w okresie 24 miesięcy przed dniem złożenia tego wniosku, wnioskodawca rozpoczął prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha oraz przedłożył biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa oraz zobowiązał się do jego zrealizowania w terminie w nim przewidzianym, lecz nie później niż w trzy lata od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy.

W pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przy czym pomoc jest przyznawana, jeżeli wnioskodawca uzyskał co najmniej 8 punktów.
 

– Wsparcie ma charakter bezzwrotnej premii o wysokości 100 tys. zł wypłacanej w dwóch ratach. Po wydaniu decyzji o przyznaniu pomocy rolnik otrzymuje 80 proc. premii, a po zrealizowaniu biznesplanu pozostałe 20 proc. Wysokość wydatków na inwestycje w środki trwałe musi wynieść co najmniej 70 proc. kwoty pomocy – informuje Biuro Prasowe ARiMR.

Źródło: ARiMR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułGdzie jedzie najwięcej ukraińskich ziemniaków?
Następny artykułNiemcy: frytki mogą być droższe i… krótsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.