„Poczuj Smak – Poczuj Dumę” – akcja ZSRP na stulecie odzyskania niepodległości

Związek Sadowników RP uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości akcją „Poczuj Smak – Poczuj Dumę”. 9 listopada w Lublinie i Warszawie rozdawać będzie jabłka i zachęcać do zjedzenia 100 jabłek w 100 dni.

– Jest to solidarna akcja skierowana do mediów i konsumentów, której głównym celem jest zjednoczenie Polaków w tak szczególnym dla nas czasie za pomocą symbolicznego owocu, jakim jest jabłko – pisze ZSRP.
 
– 9 listopada w Warszawie i Lublinie będziemy zachęcać rodaków do patriotyzmu konsumenckiego i zjedzenia 100 jabłek w ciągu 100 dni dla niepodległej Polski. Każdy, kto tego dnia odwiedzi nasze stoisko otrzyma wyśmienite jabłka o niepowtarzalnym smaku pochodzące z polskich sadów – informuje Związek.

– Poprzez to działanie chcielibyśmy przekonać polskiego konsumenta, aby w przyszłości dokonywał świadomych zakupów i wybierał tylko polskie owoce, które są przede wszystkim smaczne, wyprodukowane z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, a przede wszystkim zawierają mnóstwo wartości odżywczych pozytywnie wpływających na nasze zdrowie – kontynuuje ZSRP.
 
– Polska jest idealnym miejscem do uprawy owoców, ze względu na specyficzne warunki klimatyczne – czyli słoneczne, ciepłe dni i zimne noce, dzięki którym nasze jabłka mają niepowtarzalny  słodko-kwaśny smak. Nie skosztujecie go w owocach importowanych. W dobie kryzysu, w jakim znaleźli się obecnie polscy sadownicy gorąco zachęcam do wspierania rodzimej produkcji i polskich sadowników – apeluje Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.

Akcja odbędzie się 9 listopada w godz. 10.00 – 14.00 w:
  • Warszawie – pod Rotundą
  • Lublinie – na Placu Litewskim.
 
Źródło: ZSRP

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolska żywność na targach w Szanghaju
Następny artykuł4,5 mld zł zaliczek dopłat trafiło już do rolników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.