Portugalczycy zbiorą mniej ‘Rochy’

Produkcja gruszek odmiany ‘Rocha’ w zachodniej Portugalii będzie w tym roku niższa– przewiduje Asociación Nacional de Productores (ANP) de Pera Rocha.
„Spadek ten spowoduje zapewne wzrost cen rynkowych. Ze względu na warunki atmosferyczne, gruszka ma zły rok” – mówi prezes ANP. “- „Spodziewamy się 40 do 50-procentowej redukcji w porównaniu do roku poprzedniego.” Jest to spowodowane niskimi temperaturami w kwietniu, które mocno ograniczyły zapylanie kwiatów grusz. W ubiegłym roku wyeksportowano 210 tys. ton gruszek ‘Rocha’, tegoroczne zbiory nie będzie wyższe niż 100.000 ton. Doprowadzi to nie tylko do wzrostu cen konsumpcyjnych, ale również niepewności na rynkach międzynarodowych. Główni klienci Portugalii to Anglia i Brazylia, a następnie Francja, Holandia, Polska, Rosja i Afryka Północna.
Za:freshplaza
pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.