PSL chce informacji rządu nt. „fatalnej sytuacji w rolnictwie”

PSL zapowiada złożenie na pierwszym po wakacjach posiedzeniu Sejmu wniosku o informację rządu na temat "fatalnej" sytuacji w rolnictwie, która - zdaniem ludowców - wynika z niskich cen zbóż, mleka oraz kłopotów ze sprzedażą owoców.

– Na pierwszym posiedzeniu Sejmu (5-6 września – PAP) będziemy wnioskować o informację rządu na temat fatalnej sytuacji w polskim rolnictwie – zapowiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na środowej konferencji w Sejmie.

Podkreślił, że sytuacja w rolnictwie jest „bardzo trudna” przez „drastycznie niskie” ceny zbóż i kłopoty ze sprzedażą owoców miękkich.

– Co rząd zrobił, żeby spełnić swoje obietnice wyborcze, czyli wprowadzić ceny minimalne, podwoić dopłaty? – pytał Kosiniak-Kamysz. Dodał, że nie widzi w tym zakresie aktywności ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Wtórował mu poseł Krzysztof Paszyk, który zaznaczył, że Jurgiel jako poseł opozycji w poprzedniej kadencji Sejmu krytykował ówczesnego ministra rolnictwa rządu PO-PSL za opieszałość.

Według polityka PSL w tym czasie tona żyta w skupie kosztowała 512 zł za tonę, a obecnie zaledwie 400 zł. Z kolei litr mleka we skupie kosztował 1,70 zł za litr – wyliczał poseł – a teraz w niektórych miejscach to 40 groszy.

– Gdzie wobec tak trudnej sytuacji dotykającej polskich rolników jest minister rolnictwa? – mówił Paszyk. Zaznaczył, że takie pytanie pada coraz częściej z ust rolników podczas dożynek. – To nie jest czas na urlop – skwitował.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNowoczesna ma propozycje dla rolnictwa
Następny artykułPrzed zapełnieniem komór przechowalni

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.