Rolnictwo i rozwój wsi w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Konsultacje Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w zakresie rolnictwa i rozwoju wsi to temat konferencji prasowej zorganizowanej 3 sierpnia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ministerstwo Rozwoju we współpracy z pozostałymi resortami przygotowało projekt Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – najważniejszego dokumentu wskazującego kierunki rozwoju Polski w perspektywie średniookresowej.
Strategia ta przedstawia nowy model rozwoju, którego celem jest tworzenie warunków dla wzrostu dochodów mieszkańców Polski przy jednoczesnym wzroście spójności w wymiarze społecznym, ekonomicznym i terytorialnym.
Dokument kładzie nacisk na włączenie w procesy rozwojowe wszystkich obszarów, w tym małych miast i obszarów wiejskich oraz zakłada, że korzyści ze wzrostu gospodarczego powinny być dostępne dla wszystkich, bez względu na ich zamieszkania.
 
– Po raz pierwszy odpowiedzialność za rozwój obszarów wiejskich i rolnictwa bierze cały rząd – powiedział minister Krzysztof Jurgiel informując o zagadnieniach jakie zostały zgłoszone przez resort do tego dokumentu.
Minister zachęcał, aby do konsultacji włączyli się rolnicy i mieszkańcy terenów wiejskich. – Mamy dwa miesiące na przedyskutowanie strategii w rolniczych środowiskach. Wnioski i uwagi jakie wypłyną z tej dyskusji mają szanse na uwzględnienie w tym dokumencie – zaznaczył minister Jurgiel. Poinformował, że rząd ma przyjąć Strategię w październiku br. Podkreślił, że współpraca przy opracowaniu dokumentu jest bardzo dobra. W ramach zespołu opracowującego dokumentu został powołany specjalny podkomitet do spraw monitoringu rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, który w swoich działaniach będzie uwzględniał zarówno zagadnienia finansowe, jak i gospodarcze.
Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki przypomniał, że Ministerstwo Rozwoju rozpoczęło konsultacje społeczne dokumentu 29 lipca br., które będą prowadzone przez sierpień i wrzesień.
– My rozpoczynamy dziś konsultacje dotyczące części rolnictwa obszarów wiejskich – powiedział wiceminister Zarudzki i dodał, że przygotowywany dokument jest swoistym wprowadzeniem rolnictwa do polityki spójności i polityki rozwoju całego kraju.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęca do udziału w konsultacjach i przesyłania do 30 września 2016 r. opinii i sugestii, które przyczynią się do właściwego zaprojektowania w „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” rozwoju wsi i rolnictwa. Kopię korespondencji w tym zakresie prosimy przesyłać również do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi drogą listowną lub elektronicznie na adres strategia@minrol.gov.pl.
Projekt Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju znajduje się na stronie Ministerstwa Rozwoju: http://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/nowa-wizja-rozwoju-polski/

za:minrol.gov.pl
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolska żywność zachwyciła pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży
Następny artykułInnowacyjny system wizyjny stosowany przy sortowaniu owoców i warzyw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.