Rolnicy dostają mandaty; chcą ochrony ustawowej

18 kwietnia Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do ministra rolnictwa w sprawie opracowania przepisów dotyczących ochrony obszarów produkcji rolnej.

„W związku z licznymi sygnałami płynącymi od rolników, Krajowa Rada Izb Rolniczych wyraża sprzeciw utrudnianiu pracy producentom rolnym na obszarach wiejskich przez mieszkańców nie związanych z produkcją rolną, a zamieszkujących na wsi” – pisze Rada.

Czynności takie jak wywóz obornika, praca suszarni do ziarna czy kurz powstający podczas żniw coraz częściej zgłaszane są na policję, a rolnicy otrzymują mandaty lub są karani sądownie. W nawale prac rolnicy pracują do późnych godzin wieczornych, przez co są również karani za zakłócanie ciszy nocnej.

„Jako przedstawiciele rolników, z niepokojem obserwujemy bardzo negatywne zjawisko dyskryminacji ciężkiej i ważnej pod względem bezpieczeństwa żywnościowego pracy rolnika oraz utrudniania prowadzenia gospodarstwa rolnego” – czytamy w oświadczeniu.

KRIR zwrócił się do ministra rolnictwai o podjęcie prac legislacyjnych mających na celu ochronę rolniczej przestrzeni produkcyjnej.

Źródło: KRiR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNowa aplikacja dla producentów: komunikaty warzywnicze
Następny artykułPolska na celowniku włoskich eksporterów

1 KOMENTARZ

  1. Jakbym była policjantem, to bym takie zgłoszenia wyśmiała. Chyba że to zgłasza synek komendanta, wnuczka sołtysa itp. A tak poważnie, to ludziom bije na dekiel. Pogonić ich ze wsi, ot co

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.