Rosja wstrzymuje import serbskich gruszek

Rosselkhoznadzor tymczasowo zawiesza przywóz gruszek z Serbii zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem krajów trzecich. Zakaz importu obowiązuje od 14 lutego - informuje serwis Fruitinform za RBC.

Rosyjska Federalna Służba ds. Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rosselkoznadzor) wielokrotnie zwracała uwagę serbskim służbom fitosanitarnym na obecność na rosyjskich rynkach „serbskich” produktów ogrodniczych, których odmiany, zdaniem Rosjan, były nietypowe dla Serbii.

Tymczasem podczas inspekcji sieci detalicznych w lutym eksperci Rosselkhoznadzor ujawnili przypadki sprzedaży gruszek odmiany 'Konferencja' jako owoców pochodzenia serbskiego.

Pierwsze ograniczenie importu owoców (konkretnie jabłek) z Serbii zostało nałożone w kwietniu 2015 r. z powodu licznych przypadków fałszowania świadectw fitosanitarnych. W grudniu 2017 r. z kolei rosyjskie służby ograniczyły dostawy owoców i warzyw z Kazachstanu z powodu jabłek „serbskich”. Zakaz ten wiązał się z kolejnymi próbami wywozu do Rosji produktów zakazanych lub posiadających nieważne świadectwa fitosanitarne wydane przez Serbię.

MP

Źródło: Fruitinform

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRosyjskie embargo dla 31 białoruskich eksporterów jabłek
Następny artykułWalentynkowa sprzedaż kwiatów w Europie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.