Rosyjskie embargo dla 31 białoruskich eksporterów jabłek

Jabłka w skrzynce
Rosselkhoznadzor zakazał importu jabłek z 31 białoruskich firm. To efekt kontroli; embargo obowiązuje od 14 lutego - informuje TASS.

– Rosselkhoznadzor zakazał importu świeżych jabłek z 31 gospodarstw, czyli z 37% ogólnej liczby skontrolowanych podmiotów – zauważa agencja. Decyzję tę podjęto, aby zapobiec przywozowi do Rosji produktów rolnych z krajów objętych zakazem importu, tłumaczy Rosselkhoznadzor.

W dniach 1-9 lutego rosyjscy eksperci skontrolowało 84 białoruskich eksporterów jabłek, którzy wysłali jabłka na rosyjski rynek. Stwierdzono, że 31 gospodarstw nie miało zapasów jabłek, mimo że w okresie grudzień 2017 r. –  luty 2018 r. gospodarstwa te wysyłały jabłka na terytorium Rosji.

Rosselkhoznadzor wielokrotnie wprowadzał zakaz importu z Białorusi w związku z reeksportem. Na przykład od 8 grudnia 2017 r. Rosja ograniczyła przywóz jabłek z dwóch firm z obwodu brzeskiego. W przypadku dalszych falsyfikacji świadectw fitosanitarnych Rosselkoznadzor może nałożyć zakaz importu świeżych jabłek do Rosji ze wszystkich gospodarstw w obwodzie brzeskim – informuje TASS.

MP

Źródło: Fruitinform

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOświadczenie zamiast wniosku o dopłaty
Następny artykułRosja wstrzymuje import serbskich gruszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.