Rosyjska bitwa o handel?

Do rosyjskiej Dumy Państwowej trafił parlamentarny wniosek o zmianę w projekcie federalnej ustawy zmieniającej prawo o rynkach detalicznych. Chodzi o zapewnienie swobody handlu na nich dla wszystkich zainteresowanych rolników.

W obecnym brzmieniu projekt nowego brzmienia ustawy przewiduje zawarcie umowy pomiędzy zawiadującym rynkiem, a chętnym do sprzedawania na nim swoich produktów. Ta karta sprzedawcy miałaby obowiązywać zarówno stale zajmujących się handlem jak i trudniących się tym dorywczo – np. działkowców („daczników”).

Wniosek o zmianę w projekcie złożył deputowany partii Sprawiedliwa Rosja – jego zdaniem swobodny dostęp do targowisk detalicznych powinien przysługiwać każdemu bez zbędnej biurokracji, „jak zawsze było”. Karta sprzedawcy czy inna forma obowiązkowej umowy zmniejsza szanse małych gospodarzy czy incydentalnie dysponujących nadwyżkami produktów amatorów – zawiadujący rynkami wolą wiązać się z dużymi firmami o stałej ofercie.

za: TACC

PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOd biostymulacji do biofortyfikacji
Następny artykułRosja: ile kosztują sankcje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.