Sugestia owinięta w bawełnę?

W 2013 roku rosyjski import bawełny z Azerbajdżanu wzrósł o 20%. Natomiast o 40% spadł import owoców, warzyw, oliwek i ich przetworów. Import spadł pomimo ciągle utrzymującego się zainteresowania rozwijaniem kontaktów handlowych  regionów Federacji Rosyjskiej z Azerbajdżanem.
Minister rozwoju regionalnego FR Igor Sljuniajew w wywiadzie dla „Rossijskoj Gaziety” wyraził nadzieję, że handel owocami i warzywami między Rosją i Azerbajdżanem w bieżącym roku „zmieni się w lepszym kierunku”. Dodał przy tym, że jego zdaniem przyłączenie (się) Azerbajdżanu do Unii Euroazjatyckiej jest w pełni realną perspektywą i  „nie wykluczałby takiego rozwoju wydarzeń”.
Azerbajdżan eksportuje do Rosji towary za około 243 mln USD (żywność, surowce mineralne, produkty ropopochodne, maszyny) zaś jego import z FR jest dwukrotnie wyższy – sięga 513 mln USD.
 
Za: trend.az
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNa polskiej wsi, czyli na pustyni
Następny artykułEuropa pozostanie głównym odbiorcą polskich jabłek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.