Według ankiety przeprowadzonej przez AgriSurvey 27% studentów wyższych szkół rolniczych na Ukrainie komentując jakość kształcenia skarży się na niedostateczne przygotowanie praktyczne. 21% tych studentów podkreśla małą ilość szkoleń praktycznych w programach, 12% zauważa brak pracowników naukowych z praktycznym doświadczeniem do przekazanie młodzieży.
Jedna piąta ankietowanych chciałaby zwiększenia ilości praktyk zagranicznych, dla 15% ważne byłoby zintensyfikowanie kontaktów rodzimych szkół z zagranicznymi – oni chcieliby słuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów z zagranicy. Tak więc – jak komentuje ankietę koordynator badań socjologicznych i marketingowych agencji Anna Kwit – studenci nie potrafią po zakończeniu nauki wykorzystać wiedzy teoretycznej, zaś pracodawcy szukają kandydatów do pracy obytych z praktyką.
Aleksander Bielenkij, Kijów















![Zimowe ceny pomidorów, ale czy wszystkich? Niektóre są mniej cenione [13.03.2024] Pomidory](https://www.ogrodinfo.pl/wp-content/uploads/2024/03/Aktualne-ceny-polskich-pomidorow-218x150.jpg)

























