W Kujawsko-Pomorskiem 11,5 mln zł na drogi dojazdowe do pól

Przeszło 11,5 mln zł dofinansowania rozdzielił w środę samorząd województwa kujawsko-pomorskiego na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki wsparciu w 107 gminach poprawi się stan łącznie 82 km dróg.

Środki na dotacje pochodzą z budżetu województwa. Pieniądze podzielono tak, aby każda gmina, która złożyła wniosek, mogła otrzymać dotację na jedną inwestycję.

– W ostatnich latach dzięki inwestycjom w gospodarstwach, m.in. za sprawą pieniędzy unijnych, powiększyła się liczba ciągników oraz nowoczesnych maszyn. Bezpieczny i komfortowy dojazd mogą zapewnić zmodernizowane drogi, które poprawią jednocześnie warunki pracy rolników i jakość gruntów rolnych – podkreśliła rzeczniczka marszałka województwa Beata Krzemińska.

W ramach inwestycji drogi zostaną odwodnione i zyskają utwardzoną nawierzchnię, a także powstaną zjazdy na pola.

Najwięcej pieniędzy trafi do powiatu włocławskiego, gdzie za 1,5 mln zostanie zmodernizowanych ponad 9 km dróg w dziewięciu gminach. Nieco ponad 1 mln zł dofinansowania otrzyma powiat lipnowski, po przeszło 900 tys. zł powiaty inowrocławski, świecki i toruński, a pozostałe od ponad 200 do przeszło 700 tys. zł.

W regionie kujawsko-pomorskim w latach 2007-2014 dofinansowanie na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych sięgnęło przeszło 50 mln zł. Środki pozwoliły na poprawę stanu 641 kilometrów dróg.

Źródło:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.