Wzmocnienie systemu ochrony produktów ChNP, ChOG, GTS

Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych uruchamia nową usługę służącą do zgłaszania wszelkich podejrzeń naruszenia przepisów z zakresu systemu chronionych nazw pochodzenia (ChNP), chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) i gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS).

Skrzynka e-mail ochronaoznaczen@ijhars.gov.pl umożliwi obywatelom, przedsiębiorcom oraz podmiotom administracji publicznej zgłaszanie zaobserwowanych nielegalnych działań na rynku dotyczących ochrony produktów ChNP, ChOG oraz GTS, co bezpośrednio przyczyni się do skuteczniejszego monitorowania stosowania zarejestrowanych nazw w odniesieniu do produktów wprowadzonych rynek i ochrony przed oszustwami oraz fałszerstwami certyfikowanych produktów.

Funkcjonowanie ogólnopolskiej skrzynki uszczelni system kontroli rynku zarejestrowanych produktów na wszystkich etapach produkcji, a także w obrocie detalicznym i hurtowym,
w sklepach stacjonarnych, internetowych, czy na targowiskach.

Zgłoszenia wszelkich podejrzeń naruszenia prawa dotyczącego ochrony certyfikowanych produktów możliwe będzie na skrzynkę e-mail ochronaoznaczen@ijhars.gov.pl za pośrednictwem wygodnego formularza, dostępnego na stronie Inspekcji w zakładce „produkty regionalne i tradycyjne”.

Źródło: IJHARS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDla kogo rynek Indii?
Następny artykułJakość handlowa fermentowanych napojów winiarskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.