Zgaś światło i świętuj Godzinę dla Ziemi

Już od ośmiu lat obchodzona jest Godzina dla Ziemi WWF. Setki milionów ludzi na całym świecie 29 marca o godzinie 20:30 wyłączy światło, aby dołączyć do największej inicjatywy społecznej.
Symboliczny gest, jakim jest wyłączenie światła, jest dowodem świadomości, że każde czynności, nawet te zwykłe i codzienne wpływają na środowisko. Organizacja WWF zaprasza wszystkich do przyłączenia się do akcji i zawalczenia o bardziej zieloną przyszłość i pokazanie, że los Ziemi nie jest ludziom obojętny.
Swój udział (stan na tydzień przed Godziną) zadeklarowały 62 polskie miasta, a liczba osób, które zgłosiły swoje uczestnictwo w akcji poprzez stronę internetową www.godzinadlaziemi.wwf.pl  wynosi już ponad 73 500 osób. Rejestracja nadal trwa. Wciąż są przyjmowane zgłoszenia miast pod adresem zgłoszenia@wwf.pl. W poprzedniej polskiej edycji udział wzięło ponad 60 miejscowości, a prawie 65 tys. Polaków zarejestrowało się na stronie internetowej. W sumie, światła zgasły w ponad 7000 miejscowości w 153 krajach świata. Na znak solidarności w trosce o Ziemię wyłączone zostało oświetlenie setek tysięcy nawet najbardziej charakterystycznych obiektów, takich jak Wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku oraz Zakazane Miasto w Pekinie. W Polsce światło zgasło na Stadionie Narodowym, Spodku w Katowicach i Kopcu Kościuszki w Krakowie.
Jak co roku w akcję Godzinę dla Ziemi WWF angażują się również znane osobistości. Wsparcie gwiazd, które podejmują ekologiczne wyzwanie, aby zachęcić jak największą ilość fanów do dołączenia do akcji, jest bardzo duże. W tegorocznej edycji swój udział zapowiedział Tymon Tymański. Również, po raz pierwszy nad całą kampanią będzie czuwał bohater o niesamowitych zdolnościach. Ambasadorem Godziny dla Ziemi zostanie Spider-Man, który ratuje świat przed zagładą.
Pamiętaj! Wyłącz światło w swoim domu w sobotę, 29 marca o godzinie 20:30 na jedną, symboliczną godzinę.
Za: www.godzinadlaziemi.wwf.pl 
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułHandel zagraniczny Polski w II półroczu 2013
Następny artykułJagody goji będą nową polską specjalnością?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.