100 tysięcy hektarów sadów i jagodników

Taką ich powierzchnię planują osiągnąć do 2025 roku rosyjskie władze. W wielu miejscach Federacji są realizowane projekty mające po kilkaset hektarów.  Te nowe inwestycje bardzo często zaczynają się od postawienia chłodni na owoce.
Północne przedgórze Kaukazu jest jednym z uprzywilejowanych przez klimat regionem FR, gdzie produkcja sadownicza jest rozwijana w szybkim tempie. Pod Mineralnymi Wodami holding Eko-Kultura, potentat w branży warzywniczej rozpoczął  nasadzenia kompleksu sadów o docelowej wielkości 1000 hektarów.  W nadchodzącym roku powstanie 300 hektarowy sad jabłoniowy, który w 74% będzie obsadzony odmianami czerwonymi ( Najdared, Jeronimo, Fudżi, R. Delicious), w 20% żółtymi (G. Delicious i jego sporty), w 6% zielonymi ( Granny Smith, R. Simirienko).
 

Tegoroczne inwestycje w nasadzenia – według rosyjskiego ministra rolnictwa D. Patruszewa zamkną się liczbą 15,7 tys. ha nowych upraw. Państwowa pomoc dla sadowników ma wynieść 4,8 mld rubli.

 
Za: agroinvestor.ru
 
PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZmarł dr hab. Jarosław Markowski
Następny artykułBędzie nowy standard letniego jabłka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.