Agrotour w Łącku

fot. P. Grel
Na terenie budującego się obiektu logistycznego Spółdzielni Ogrodniczej Ziemi Sądeckiej dwie firmy – Intermag oraz Synthos rozstawiły wczoraj swoje stoiska informacyjno-handlowe. Następne spotkanie z tego cyklu – w poniedziałek, 27 kwietnia w Sandomierzu. Przypominamy jednocześnie, że dzień wcześniej - w niedzielę 26 kwietnia spotykamy się w tym mieście (na Zamku Kazimierzowskim) na VII Spotkaniu Producentów Brzoskwini i Moreli.
Budynek chłodni z liniami sortującymi i urządzeniami do konfekcjonowania jabłek oraz zapleczem socjalnym będzie gotowy jeszcze przed nowymi zbiorami. W czerwcu inwestor rozliczy się z Agencją Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa. Obecnie w hali ekipa Agroleliwy montuje linie sortownicze.

Choć na Sądecczyźnie notowano w nocy z 22 na 23 kwietnia lokalnie przymrozki do -5˚C,  ostatnie ciepłe dni przyspieszyły rozwój drzew.

Wczorajsze spotkanie w Łącku zorganizowane przez Spółdzielnię Ogrodniczą Ziemi Sądeckiej było okazją do wymiany najświeższych informacji oraz uzupełnienia zapasów preparatów, które już na dniach będą niezbędne. Łukasz Kutermach z Intermagu przywiózł do Łącka, między innymi, Frostex, Optysil, Tytanit. Zainteresowanym sadownikom przedstawiał możliwości stwarzane przez Stres Control System – Strategię Wspomagania Naturalnej Odporności Roślin.

Na stoisku firmy Synthos producenci dopytywali o Kaptan, wielu z nich interesowało się herbicydem Orkan 350 SL (dwuskładnikowy – MCPA i glifosat). Ci, którzy już go używali w sadzach, wyrażali się o tej mieszance bardzo pozytywnie, jako o skuteczniejszej od wykonanej samodzielnie mieszaninie Chwastoksu z Roundupem.

pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSawicki: polskie sadownictwo jest innowacyjne
Następny artykułMniejsze dopłaty do materiału siewnego – wyjaśnienia MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.