Aktualne tematy: wybarwienie jabłek, oparzelizna powierzchniowa

Na te dwa aspekty produkcji jabłek sadownicy powinni zwrócić teraz większą uwagę. Porady przygotowała Sylwia Ciara z Soska Konsulting. Artykuły są czytane przez lektora.
„W ostatnich sezonach dość często spotykamy się z problemem występowania oparzelizny powierzchniowej na jabłkach. Mechanizm jej działania nie jest do końca poznany, a informacje, którymi obecnie dysponujemy, pozwalają jedynie na ograniczenie jej występowania…”
 
Cały artykuł pt. Oparzelizna powierzchniowa – przyczyny i zapobieganie odsłuchasz w bezpłatnej aplikacji Audio Sad

„Czynnikiem decydującym o wartości handlowej owoców jest m.in. barwa ich skórki, szczególnie w przypadku odmian dwukolorowych, gdzie pożądany jest zarówno odpowiedniej wielkości rumieniec, jak i odpowiednie zabarwienie zasadniczej barwy skórki, która to powinna być soczyście zielona. Uzyskanie takiego efektu w sposób naturalny jest dość trudne, dlatego istotne są zabiegi wspomagające przeprowadzane w czasie dojrzewania owoców, szczególnie w ostatnich 2–4 tygodniach poprzedzających ich zbiór…”

Cały artykuł pt. Zadbać o wybarwienie owoców odsłuchasz w bezpłatnej aplikacji Audio Sad.

Audio Sad – to aplikacja, która udostępnia artykuły sadownicze w formie plików audio (mp3), czyli teksty czytane przez lektora. Składa się z aktualizowanej przed administratora listy nagrań oraz odtwarzacza, co pozwala użytkownikowi na automatyczne pobieranie plików i odsłuchiwanie nagrań na urządzeniach mobilnych. Artykuły w aplikacji Audio Sad pochodzą z czasopism i portali sadowniczych, należących do wydawnictwa Plantpress.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.