Aktualne tematy: wybarwienie jabłek, oparzelizna powierzchniowa

Na te dwa aspekty produkcji jabłek sadownicy powinni zwrócić teraz większą uwagę. Porady przygotowała Sylwia Ciara z Soska Konsulting. Artykuły są czytane przez lektora.
„W ostatnich sezonach dość często spotykamy się z problemem występowania oparzelizny powierzchniowej na jabłkach. Mechanizm jej działania nie jest do końca poznany, a informacje, którymi obecnie dysponujemy, pozwalają jedynie na ograniczenie jej występowania…”
 
Cały artykuł pt. Oparzelizna powierzchniowa – przyczyny i zapobieganie odsłuchasz w bezpłatnej aplikacji Audio Sad

„Czynnikiem decydującym o wartości handlowej owoców jest m.in. barwa ich skórki, szczególnie w przypadku odmian dwukolorowych, gdzie pożądany jest zarówno odpowiedniej wielkości rumieniec, jak i odpowiednie zabarwienie zasadniczej barwy skórki, która to powinna być soczyście zielona. Uzyskanie takiego efektu w sposób naturalny jest dość trudne, dlatego istotne są zabiegi wspomagające przeprowadzane w czasie dojrzewania owoców, szczególnie w ostatnich 2–4 tygodniach poprzedzających ich zbiór…”

Cały artykuł pt. Zadbać o wybarwienie owoców odsłuchasz w bezpłatnej aplikacji Audio Sad.

Audio Sad – to aplikacja, która udostępnia artykuły sadownicze w formie plików audio (mp3), czyli teksty czytane przez lektora. Składa się z aktualizowanej przed administratora listy nagrań oraz odtwarzacza, co pozwala użytkownikowi na automatyczne pobieranie plików i odsłuchiwanie nagrań na urządzeniach mobilnych. Artykuły w aplikacji Audio Sad pochodzą z czasopism i portali sadowniczych, należących do wydawnictwa Plantpress.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOgrodnictwo wspomagane światłem LED
Następny artykułSpacerem po sadzie (7)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.