Debata na 8. Konferencji Odmianowej

Trawestując popularne przysłowie można bez wielkiego ryzyka stwierdzić: gdzie dwóch sadowników, tam trzy zdania na temat 'Idareda'. A i to jeszcze nie do końca pewne... Podczas ubiegłorocznego spotkania o tej odmianie mówiło się dużo i różnie. Jak będzie w najbliższą sobotę, 5 grudnia w Nowej Wsi?
'Idared' nie jest jedyną odmianą interesującą polskich sadowników. Dyskutuje się (ale i sadzi coraz więcej) tych pochodzących od 'Red Deliciousa'. Sady z tych nabierających popularności odmian są zakładane w różnych częściach kraju, niekoniecznie tam, gdzie sprzyjają im warunki klimatyczne – czy nad tym zastanawiają się inwestujący w nie sadownicy? Czy niewielki spadek zakwalifikowanych w bieżącym sezonie drzewek 'Golden Deliciousa' świadczy już o tym, że i u nas zaczyna słabnąć jego pozycja? A co z Šampionem? Kiedy będą dostępne nowe sporty 'Ligola'? – Pierwsze jaskółki już przyleciały, ale do wiosny chyba daleko…
 
Informując o nadchodzącej 8. Konferencji zaproponowaliśmy sadownikom przesyłąnie nam pytań, które zadamy uczestnikom debaty wieńczącej tegoroczne obrady. Powyżej – część zagadnień, jakie naszym Czytelnikom wydały się istotne. Ale to daleko nie wszystkie – pytacie o odmiany klubowe, opłaty licencyjne oraz – jak zawsze – o nowości. 
 
Jeszcze tylko do piątku, 4 grudnia możemy zbierać Wasze pytania, by należycie spożytkować czas konferencji. Zachęcamy do ich formułowania, przesyłania nam (kontakt@ogrodinfo.pl) i… obecności na samej 8. Konferencji Odmianowej w Nowej Wsi (tutaj program).
 
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułARiMR zakończyła wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich
Następny artykułNie same pszczoły są odpowiedzialne za efekty zapylania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.