Debata na 8. Konferencji Odmianowej

Trawestując popularne przysłowie można bez wielkiego ryzyka stwierdzić: gdzie dwóch sadowników, tam trzy zdania na temat 'Idareda'. A i to jeszcze nie do końca pewne... Podczas ubiegłorocznego spotkania o tej odmianie mówiło się dużo i różnie. Jak będzie w najbliższą sobotę, 5 grudnia w Nowej Wsi?
'Idared' nie jest jedyną odmianą interesującą polskich sadowników. Dyskutuje się (ale i sadzi coraz więcej) tych pochodzących od 'Red Deliciousa'. Sady z tych nabierających popularności odmian są zakładane w różnych częściach kraju, niekoniecznie tam, gdzie sprzyjają im warunki klimatyczne – czy nad tym zastanawiają się inwestujący w nie sadownicy? Czy niewielki spadek zakwalifikowanych w bieżącym sezonie drzewek 'Golden Deliciousa' świadczy już o tym, że i u nas zaczyna słabnąć jego pozycja? A co z Šampionem? Kiedy będą dostępne nowe sporty 'Ligola'? – Pierwsze jaskółki już przyleciały, ale do wiosny chyba daleko…
 
Informując o nadchodzącej 8. Konferencji zaproponowaliśmy sadownikom przesyłąnie nam pytań, które zadamy uczestnikom debaty wieńczącej tegoroczne obrady. Powyżej – część zagadnień, jakie naszym Czytelnikom wydały się istotne. Ale to daleko nie wszystkie – pytacie o odmiany klubowe, opłaty licencyjne oraz – jak zawsze – o nowości. 
 
Jeszcze tylko do piątku, 4 grudnia możemy zbierać Wasze pytania, by należycie spożytkować czas konferencji. Zachęcamy do ich formułowania, przesyłania nam (kontakt@ogrodinfo.pl) i… obecności na samej 8. Konferencji Odmianowej w Nowej Wsi (tutaj program).
 
pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię