Strona główna Tagi Konferencja Odmianowa

Konferencja Odmianowa

Po Konferecji Odmianowej na I Horti-Techu

Kieleckie targi udzieliły gościny „wędrującej” Konferencji Odmianowej organizowanej od dziewięciu lat przez Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego w Warce, a wspieranej merytorycznie przez Instytut Ogrodnictwa.  Dziewiąta edycja tego spotkania miała miejsce w drugi dzień targów, 19 listopada. Prezes ZZO Warka Anna Marczak powitała prelegentów i słuchaczy życząc owocnych obrad i zmieszczenia się w czasie (przed zamknięciem targów). Udało się!
 

Już 19 listopada zapraszamy na 9. Konferencję Odmianową

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 9. Konferencji Odmianowej, która odbędzie się już w najbliższą sobotę w centrum wystawienniczym Targi Kielce i będzie towarzyszyć Targom Technologii Sadowniczych i Warzywniczych Horti-Tech.
 
 

Konferencja Odmianowa tym razem w Kielcach

19 listopada w hali Targów Kielce odbędzie się 9. Konferencja Odmianowa, której organizatorami są Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego Warka oraz Fruit Akademia. Konferencja będzie towarzyszyć dwudniowym targom Horti-Tech.
 

Debata na 8. Konferencji Odmianowej

Trawestując popularne przysłowie można bez wielkiego ryzyka stwierdzić: gdzie dwóch sadowników, tam trzy zdania na temat 'Idareda'. A i to jeszcze nie do końca pewne... Podczas ubiegłorocznego spotkania o tej odmianie mówiło się dużo i różnie. Jak będzie w najbliższą sobotę, 5 grudnia w Nowej Wsi?

To już ósma edycja Konferencji Odmianowej

W najbliższą sobotę 5 grudnia Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego Warka zaprasza sadowników na Konferencję Odmianową. Wykłady i towarzysząca im ekspozycja środków produkcji sadowniczej odbędą się w Centrum Szkolenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi k. Warki.

8. Konferencja Odmianowa

Dwa tygodnie dzielą nas od kolejnej, ósmej już Konferencji Odmianowej,  na którą zapraszają do Nowej Wsi koło Warki organizatorzy – ZZO Warka oraz FruitAkademia.  W sobotę, 5 grudnia,  warto zarezerwować sobie czas na wysłuchanie zaproponowanych przez nich wykładów. Można będzie także – do czego zachęcamy – zgłosić własne spostrzeżenia, uwagi czy zadać pytania podczas przewidzianej w programie debaty.

O embargu na Odmianowej

- Polacy to szczęściarze: pracują pomiędzy największym rynkiem zbytu, Rosją, a najbogatszym rynkiem świata – Unią Europejską… - to opinia pewnego Amerykanina przytoczona przez Piotra Korczaka podczas panelu o dniu dzisiejszym i przyszłości naszego sadownictwa kończącej 7. Konferencję Odmianową w Nowej Wsi. Do dyskusji z salą organizatorzy zaprosili prof. Eberharda Makosza, posła Mirosława Maliszewskiego oraz sadowników Bartka Paciorka i Piotra Korczaka właśnie. Oto niektóre z poruszonych w sobotę wątków.

Za tydzień, 6 grudnia – 7. Konferencja Odmianowa

Jeszcze ‘Šampion’, czy już raczej ‘Gala’?  ‘Ligol’ czy Red Prince’?  Słodkie czy kwaśne? Dwukolorowe, czy jednobarwne?  To tylko niektóre z pytań, nad jakimi zastanawiają teraz nasi sadownicy. 6 grudnia na 7. Konferencji Odmianowej będzie okazja usłyszenia czegoś, na co jeszcze nie zwróciliśmy uwagi, poznania nowych faktów mogących pomóc w podejmowaniu decyzji.

Zadaj pytanie ekspertom 7 Konferencji Odmianowej

Jednym z powodów, dla których warto odwiedzić 7 Konferencję Odmianową, która odbędzie się 6 grudnia w Nowej Wsi k. Warki, jest zaplanowana po sesji referatowej dyskusja ekspertów. Ogólny temat debaty to aktualna sytuacja na rynku owoców.

W Sandomierzu o odmianach

Szósta Konferencja Odmianowa rozpoczęła się na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu. Przez cały czas jej trwania postaramy się przekazywać najciekawsze wypowiedzi zaproszonych prelegentów.