Holandia: końcówka zbiorów jabłek

W holenderskich sadach kończy się druga faza zbiorów podstawowych dla tego kraju odmian jabłek. Warunki pogodowe sprzyjają wybarwianiu owoców, jakość jabłek zadawala sadowników. Tylko wielkość zbiorów – nie; są niższe od spodziewanych.
Chłodne noce i ciepłe dni cieszą zbierających drugi rzut jabłek holenderskich sadowników. Kończą oni zrywać ‘Elstara’ i inne najważniejsze w ich sadach odmiany. Główna część plonów jest już w komorach i można podsumowywać sezon – plony są niższe od prognozowanych wcześniej. 
‘Elstar’ jest podstawową odmianą w Holandii. Z prawie 270 tys. ton prognozowanych zbiorów w UE 28 w sierpniu br. przez WAPA na Holandię przypadało 104 tys. ton jabłek tej odmiany. Teraz Holendrzy szacują, że będzie mniej.
Ceny hurtowe tej odmiany wynoszą około 1€/kg. Podobnie kosztuje ‘Boskoop’. Droższa jest ‘Pomarańczowa Koksa’ – 1,15-1,47 €/kg.
za: WAPA, freshplaza.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułTanie konstrukcje szklarniowe powodem boomu
Następny artykułProblemy po zbiorach w październikowym MPS „Sad”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.