Interpoma 2018 podsumowanie

W tegorocznej edycji tragów udział wzieło ponad 400 firm - Interpoma 2018
W dniach 15-17 listopada 2018 odbyła się we włoskim Bolzano kolejna edycja targów Interpoma. Jak poinformowali organizatorzy była to impreza rekordowa zarówno pod względem wystawców jak i gości którzy odwiedzili targi.

Stoiska ponad 400 firmy gościły przez 3 dni prawie 20 000 osób z 20 krajów. Interpoma stała się największym europejskim wydarzeniem poświęconym produkcji sadowniczej – targom towarzyszy kongres, w tym roku zorganizowany pod hasłem „Jabłko na świecie”. Lokalizacja targów w Bolzano nie jest przypadkowa – Południowy Tyrol to jeden z największych w Europie regionów sadowniczych, znany z doskonałej jakości owoców produkowanych w górskich dolinach.

Z lokalnej imprezy Interpoma stała się na miejscem gdzie warto przyjechać żeby zobaczyć co nowego w europejskim sadownictwie, w jakim kierunku idzie hodowla nowych odmian i co nowego oferują producenci maszyn i technologii wspierających uprawę zbiór przechowywanie czy pakowanie owoców. Na tegorocznych targach nie zabrakło wystawców z Polski – nasz kraj reprezentowały firmy ICB Pharma, GoTrack, Kapka i Stilmer.

Odmiany i ich oferta to znacząca cześć ekspozycji targowej – szkółkarze z całego świata prezentują tu swoje odmiany potencjalnym klientom. Największe zainteresowanie budziły klony Gali – ta odmiana jabłoni podobnie jak w Polsce, jest w chwili obecnej najczęściej sadzona w Tyrolu. Wśród prezentowanych odmian można było także znaleźć te o czerwonym miąższu a także przedstawianą przez Stacje Badawczą w Laimburgu kolekcje 20 odmian parchodpornych.

Na Interpomie swoją premiere miała także nowa marka włoskich jabłek – Tessa pod tą nazwą będzie sprzedawana odmiana Fengapi. Odwiedzając stoiska targowe i rozmawiając z wystawcami wielokrotnie pojawiają się hasła digitalizacja i automatyzacja – widać to choćby w ofercie maszyny do sortowani i pakowania, ale także ciągników czy opryskiwaczy. Coraz szersza jest także oferta rozwiązań dla produkcji ekologicznej która w Tyrolu stanowi już prawie 20% całej produkcji.

Następne targi Interpoma zaplanowane są na listopad 2020 roku.

Galeria – Interpoma 2018

AP

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPodsumowanie sezonu i nowości BASF na sezon 2019
Następny artykułPrzedświąteczne ceny warzyw w Broniszach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.