Można produkować ekologicznie drzewka i owoce

Pawel Bielicki omawia doswiadczenia w ekologicznej szkólce
Pracownicy Zakładu Odmianoznawstwa, Zasobów Genowych i Szkółkarstwa Roślin Sadowniczych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach pod kierownictwem dr Elżbiety Rozpary zorganizowali 20 czerwca 2012 r. Warsztaty w Ekologicznym Sadzie Doświadczalnym na terenie Nowego Dworu-Parceli.
Na Warsztaty przybyło ponad 100 osób przybyłych z całego kraju. Dr E. Rozpara przekazała uczestnikom informacje o zakresie badań prowadzonych w Ekologicznym Sadzie Doświadczalnym oraz omówiła odmiany i gatunki sadownicze przydatne do ekologicznej uprawy. Ochrona ekologicznego sadu przed szkodnikami nie jest łatwa, ale też nie jest niemożliwa, o czym mówił mgr Witold Danelski w imieniu zajmującej się od lat tą problematyką dr Teresy Badowskiej-Czubik. Dr Hanna Bryk omówiła sposoby zapobiegania występowaniu chorób w ekologicznym sadzie podkreślając rolę odmian odpornych na chorobotwórcze patogeny. Ekologicznie można uprawiać też z powodzeniem gatunki jagodowe, do czego przekonywała dr Maria Buczek z SZD IO w Brzeznej. Produkcję materiału szkółkarskiego metodami ekologicznymi i doświadczenia prowadzone w tej materii w IO omówił szczegółowo mgr Paweł Bielicki
 
Szczegóły ze spotkania już wkrótce na łamach „Hasła Ogrodniczego” oraz „MPS SAD”
DŁ-B

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.