Słabszy handel jabłkami w Rosji

Nasze ostatnie wieści z Rosji serwowane tutaj dotyczyły ograniczeń nakładanych przez Rossielhoznadzor na zagranicznych kontrahentów - z Białorusi, Serbii na przykład. Tym razem coś z (ogromnego) "własnego podwórka" Rosjan: tamtejsi sadownicy w połowie lutego stracili zapał do handlu swoimi jabłkami i ograniczyli ich hurtową sprzedaż.
 
 
 
 
Wskazuje się kilka powodów tej sytuacji. W drugiej dekadzie lutego odnotowano spadki sprzedaży owoców na mniejszych rynkach. Ponadto w handlu znajduje się sporo niesprzedanych jescze jabłek z poprzednich dostaw – a ich jakość nie jest najlepsza, więc klienci nie wyrywają sobie takiego towaru z rąk. Ujawniają się również skutki długiego przechowywania, zaś ci, którzy są pewni jakości schowanych do KA owoców, czekają na wiosnę i lepsze ceny. Nie bez znaczenia jest stale obecna na rynku jabłek konkurencja owoców importowanych. 
 
Jakościowo dobre owoce są oferowane w hurcie po 40-60 RUB/kg, owoce jakości premium kosztują do 80 RUB/kg.
 
za: fruit-inform.com
pg
 
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW bułgarskim koszyku
Następny artykułKto ma największy wpływ na polską gospodarkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.