Ukraina ma duże zapasy jabłek

Zapasy jabłek
Ukraińskie Stowarzyszenie Owoców i Warzyw (UPOA) jest pierwszą organizacją odnotowującą zapasy jabłek na Ukrainie. Jej szacunki pokazują, że na początku maja w tamtejszych chłodniach nadal znajdowało się 80 000 do 85 000 ton jabłek. W zeszłym roku było to poniżej 40 000 ton.

Od maja na Ukrainie ceny detaliczne jabłek rosną, ale te hurtowe pozostają niskie. Ponieważ jakość pogorszyła się gwałtownie, producenci wolą nie podnosić cen dużych partii dla hurtowników, aby móc szybko sprzedać swoje zapasy.

Według analityków EastFruit konsumpcja jabłek spadła wraz ze wzrostem cen detalicznych, ponieważ pojawiły się truskawki z nowych zbiorów, zarówno importowane, jak i z ukraińskich szklarni. Wzrósł również import innych owoców miękkich.

Czytaj także: Sad24.pl – Kolejna klęska we Włoszech.

Wyjątkowo chłodna pogoda w maju sprzyjała na Ukrainie konsumpcji jabłek. Średnia cena hurtowa była jednak tak niska, że nie pokrywała nawet kosztów produkcji.

Piotr Grel
Za: UPOA

Poprzedni artykułCzy Maspex wyda 1 mld dolarów?
Następny artykułPierwsze czerwone porzeczki z Holandii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.