Kłopoty Armenii ze skośnikiem pomidorowym

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego zamknęła granice kraju przed ormiańskimi pomidorami. Już wcześniej władze Armenii były informowane przez rosyjską inspekcję zaniepokojoną  przypadkami znajdywania w przesyłach tego kwarantannowego szkodnika o możliwości embarga na import pomidorów z tego kraju.
W maju inspektorzy Rossielhoznadzoru 37 razy stwierdzali obecność Tuta absoluta w pomidorach sprowadzanych z Armenii. W związku z tym doszło do spotkania zastępcy szefa tej inspekcji Julii Szwabauskene z szefem armeńskiej Państwowej Służby Bezpieczeństwa Produktów Żywnościowych Arturem Nikojanem. Zapewnił on, że terytorium Armenii jest wolne od tego szkodnika, a całą sytuacją jego kraj jest bardzo zmartwiony i zostaną podjęte wszelkie możliwe czynności dla zapewnienia jakości fitosanitarnej eksportowanych do Rosji pomidorów – zwłaszcza nasili się kontrole warzyw oraz nadzór nad regionami produkcji pomidorów. 
 
Do końca czerwca analiza sytuacji ma zostać zakończona i wyniki będą przekazane stronie rosyjskiej.

Za: fruitnews.ru
 
PG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułUkraińscy producenci borówek rozpoczynają sprzedaż
Następny artykułForum Doradców Sadowniczych: niestandardowy sezon pod znakiem trzech P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.