Strona główna Tagi Armenia
Tag:

armenia

Pomidory w Armenii przegrywają z tureckimi

Na rynku Armenii rodzime pomidory przegrywają z importowanymi z Turcji. Wszystko rozbija się o cenę tych owoców.

Kłopoty Armenii ze skośnikiem pomidorowym

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego zamknęła granice kraju przed ormiańskimi pomidorami. Już wcześniej władze Armenii były informowane przez rosyjską inspekcję zaniepokojoną  przypadkami znajdywania w przesyłach tego kwarantannowego szkodnika o możliwości embarga na import pomidorów z tego kraju.

Armenii grozi rosyjski szlaban

11 maja Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej poinformowała o możliwości czasowego zamknięcia granicy państwowej przed sprowadzanymi z Armenii pomidorami i ogórkami.

Armenia podwaja eksport owoców i warzyw do Rosji

Około 24 965 ton świeżych owoców i warzyw zostało wyeksportowanych z Armenii od początku tego roku - podało biuro prasowe Armeńskiego Ministerstwa Rolnictwa w piątek.

W Armenii rozwijają się szklarnie

Rejon Kotayk w Armenii przyciąga inwestorów, którzy – także dzięki kapitałowi zagranicznemu – budują tutaj ośrodek szklarniowej produkcji róż. Z większych przedsiębiorstw, działających na skale globalną pracują tutaj, między innymi Ecotomato Company oraz Armenian Harvest. Są tam również obecni producenci warzyw – jak Progress Agro.

Sadownicy na Wschodzie ponoszą straty

Na przełomie marca i kwietnia kraje basenu Morza Czarnego odnotowały serię mroźnych nocy, a nawet pełnego nawrotu zimy. Największe straty dotknęły gatunków pestkowych – przede wszystkim brzoskwiń, moreli oraz czereśni. W wielu regionach są one podstawą miejscowego sadownictwa, decydują też o wynikach eksportu.

Wzrost eksportu armeńskich owoców i warzyw

Jak poinformowała Arka News Agency, Armenia wyeksportowała od początku stycznia do połowy grudnia minionego roku 60,1 tys. ton świeżych owoców i warzyw. Dla porównania w analogicznym okresie roku 2012 wielkość ta była zdecydowanie mniejsza i wyniosła jedynie 30,5 tys. ton.

Armeński rynek ogrodnictwa

Zbiory owoców w Armenii w roku 2013 wyniosły 336,8 tys. ton wobec poprzedniorocznej wielkości 331,7 tys. ton. Ubiegłoroczny wzrost produkcji to wynik bardzo korzystnych zbiorów moreli, których zbiory oszacowano na 86,4 tys. ton.

Armenia wstępuje do Unii Celnej

W ubiegły wtorek, 1 października, Wardan Ajwazjan przedstawiciel stałej komisji rządowej ds. ekonomicznych poinformował, że Ministerstwo Sprawiedliwości Armenii i inne organa państwa otrzymały wszystkie niezbędne dokumenty związane z przystąpieniem Armenii do Unii Celnej tworzonej dotąd przez Białoruś, Kazachstan i Rosję.

Ormianie pełni optymizmu

Ministerstwo rolnictwa Armenii spodziewa się w bieżącym sezonie większych urodzajów, niż w roku ubiegłym. W 2011 r. zebrano prawie 102 tys. ton owoców z drzew ziarnkowych i ponad 117 tys. ton -  pestkowych. Wartościowo było to 825,2 mld dram (1$ = 414,6 drama).

Ostatnie artykuły

Ziemniaki z flagą

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych.

Unijna konsumpcja owoców i warzyw

W 2017 r. jedna na cztery osoby (27%) spożywało owoce co najmniej dwa razy dziennie. Kolejne 37% ludności UE jadło owoce raz dziennie, a pozostałe 36% spożywało owoce rzadziej lub wcale w ciągu typowego tygodnia. Nieco niższy odsetek (23%) populacji UE jadł warzywa co najmniej dwa razy dziennie, a nieco wyższy (40%) -raz dziennie.

Ukraina: truskawka tańsza niż w ubiegłym roku

Ukraiński rynek handluje już dużymi partiami truskawek – ale wyłącznie importowanych. Na własne jeszcze poczeka. Za to handluje taniej, niż roku ubiegłym.