Magnit produkuje coraz więcej warzyw

Rosyjska siec handlowa Magnit w 2017 r., która posiada własny kompleks szklarniowy „Zielona linia” wyprodukowała o 2000 ton warzyw więcej niż rok wcześniej. Łączna produkcja tego detalisty wyniosła 48 tys. ton. 
 
Magnit jest właścicielem 14 844 sklepów na terenie Federacji Rosyjskiej (dane koniec lipca 2017 r.) w tym ponad 11 tys. sklepów osiedlowych, 240 hipermarketów oraz 3300 sklepów „Magnit Kosmetyki”. Jednak nie ogranicza się on wyłącznie  do sprzedaży, ale inwestuje także we własne moce produkcyjne. „Zielona linia” została uruchomiona w 2011 roku w Krasnodarskim Kraju. Na powierzchni 85 ha produkuje warzywa szklarniowe przez cały rok – pomidory (wielkoowocowe i cherry), ogórki i sałatę. 

W 2017 r. rozpoczęła produkcję także pieczarkarnia z mocą produkcyjną na poziomie 6500 ton grzybów. Obiekt zajmuje ponad 50 ha, a powierzchnia produkcji wynosi 23 tys. m kw. W kompleksie przygotowywane jest także podłoże do uprawy.
 
W planach firmy na 2018 r. jest budowa drugiego kompleksu szklarniowego oraz inwestycje w sady oraz przechowalnie owoców. Do 2020 r. Magnit zainwestuje 40 mld rubli w budowę parku przemysłowego „Krasnodar” gdzie oprócz produkcji pieczarek będą produkowane soki, żywność dla dzieci, konserwy, produkty mięsne, mleczne, makarony oraz słodycze. 

Źródło: retail.ru
RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWłoski rynek marchwi. Dynamiczny i z nowymi trendami
Następny artykułJabłka klubowe. Jakie prognozy do 2020 r.?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.