Rosja: zwrot połowy kosztów prądu dla szklarni

Szklarnie w Rosji - pod osłonami
Ministerstwo Rolnictwa Federacji Rosyjskiej zaproponowało, aby rząd zwracał szklarniowcom połowę kosztów energii elektrycznej. Ministerstwo tłumaczy swoją propozycję wysokimi kosztami energii elektrycznej, co prowadzi do wyższych cen produktów.

Sytuacja gospodarstw szklarniowych w Rosji pogorszyła się po anulowaniu pomocy państwa pokrywającej część kosztów inwestycyjnych tych gospodarstw.

Szacuje się, że a proponowana rekompensata kosztów energii elektrycznej powinna wynieść około 4 miliardów rubli. Zapewnienie przez budżet państwa takiego wsparcia dla upraw szklarniowych pozwoli na inwestycje w produkcję, co doprowadzi do wzrostu ilości warzyw uprawianych do 1,3 miliona ton, z których większość zostanie wyprodukowana w zimnych porach roku.

Ministerstwo Rolnictwa FR przewiduje w bieżącym roku rekordowe zbiory warzyw szklarniowych – 1,2 miliona ton, czyli o 20% więcej niż w ubiegłym roku.

Piotr Grel
za: APK Inform

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCena ziemniaków na Ukrainie – prognozy na 2020
Następny artykułJuż za miesiąc 29 Sandomierskie Spotkanie Sadownicze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.