Ogórki partenokarpiczne pod osłonami

Firmy Lidia Horti Logistic, Monsanto Polska (właściciel marek Seminis i De Ruiter), Azelis i Himal zorganizowały 28 stycznia w Prokopowie k. Pleszewa spotkanie dla producentów ogórków pod osłonami.

Paweł Skrzynecki i Marcin Piechota z firmy Monsanto Polska mówili o uprawie ogórków partenokarpicznych oraz zaprezentowali najnowsze kreacje hodowlane tego gatunku, proponowane do uprawy pod osłonami (SV3506CV F1 i SV4097CV F1) i w gruncie (Monisia F1). M. Piechota wspomniał ponadto o dwóch interesujących odmianach papryki o owocach stożkowych (Kaptur F1 i Ariadni F1).

Mieczysław Głaczkowski z firmy Azelis podsumował miniony sezon uprawy, a także przedstawił produkty do nawożenia, m.in. linie nawozów wieloskładnikowych do fertygacji Pioner NPK Makro i Pioner Mikro oraz nawóz fosforynowy Resistim o działaniu stymulującym wzrost i naturalną odporność roślin. Zaprezentował ponadto nowy biologiczny środek grzybobójczy Prestop®, zawierający nadpasożytniczy grzyb Gliocladium catenulatum.

Ryszard Chudzik z firmy Himal polecał środki do pielęgnacji roślin, produkowane z olejów i wyciągów roślinnych, a więc w pełni naturalne, rekomendowane do upraw ekologicznych i przyjazne dla pożytecznych organizmów, m.in. Bioczos (wyciąg z czosnku), Mydło Himal (z wyciągami m.in. czosnku, skrzypu, pokrzywy, wrotyczu, piołunu) i Zielony Busz (dolistny nawóz interwencyjny).


Paweł Skrzynecki

Tekst i fot. Anna Maciejuk

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSeminarium w Kozienicach
Następny artykułW lutym można składać wnioski o zwrot akcyzy w paliwie rolniczym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.