Polskie inwestycje w Kazachstanie

Pomidory w szklarnie
Kazachstan i Polska są gotowe do zacieśnienia współpracy - jednym z priorytetów jest sektor ogrodnictwa szklarniowego. Polscy przedsiębiorcy planują zainwestować około 200 tysięcy euro w projekty rolnicze w Kazachstanie. Dzięki ich inwestycjom w regionie Turkmenistanu zostanie wybudowany kompleks szklarniowy o powierzchni 11 ha na ekologiczną produkcję pomidorów.
Jak zaznaczył profesor Arkadiusz Jakubczak, przedstawiciel Narodowej Spółki Inwestycyjnej w Polsce i Europie Środkowej: „W Holandii produkuje i sprzedaje się dużo pomidorów, teraz na jest szansa na sporą produkcję w Kazachstanie. Rząd tego kraju umożliwia doskonałe możliwości inwestycyjne dzięki obniżce podatków. Powszechnie wiadomo, że w najbliższej odległości od granic Kazachstanu jest około pół miliarda ludzi. Dlatego wszyscy są zainteresowani produkcją lokalnych produktów w Kazachstanie i dalszym ich eksportem do Rosji, zachodniego Kazachstanu i innych krajów. Potencjalny rynek jest ogromny”.
 
Źródło: kazakh-tv.kz, Hortidaily
 
AW

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW 2018 roku Rosja zwiększyła import jabłek o 41%
Następny artykułEskimos: nie kupujemy jabłek deserowych; to pomówienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.