Rajski Cesarz – władca na 1,2 mln hektarów

Uprawa w szklani - Chiny
Austriacki ogrodnik ekologiczny Erich Stekovics otrzymał od rządu chińskiego propozycję nadzorowania projektu rozwoju ogrodniczych upraw ekologicznych – przyjął ja i stał się „latyfundystą”.

Ekologiczną produkcją w austriackim Frauenkirchen pan Erich Stekovics zajmuje się od dawna. Jednym z jego najbardziej znanych klientów był Joe Cocker. Kiedy zaś w wiedeńskiej restauracji minister infrastruktury ChRL skosztował pomidorów pochodzących z gospodarstwa Stekovicsa, zaproponował Austriakowi współpracę nad rozwijaniem chińskiej produkcji ekologicznej. W ten sposób narodził się „Rajski Cesarz” – bowiem Chińczycy przeznaczyli pod swój program 1,2 mln hektarów. Władca owych połaci będzie rządził 5 lat – w Mongolii Zewnętrznej, gdzie dogląda swojego „latyfundium” ma spędzać prawie połowę roku. Ponadto poprowadzi Katedrę Organiki oraz zbuduje ogród demonstracyjny w Szanghaju.

Piotr Grel
za: Passauer Neue Presse

Related Posts

None found

Poprzedni artykułTurcja: apetyt na podium w szklarniowej produkcji
Następny artykułKorea Płd. eksportuje kosztem Chin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.