700-300-katalogi-warzyw

Wspomnienie o Tadeuszu Moczulskim (1949-2019)

Tadeusz Moczulski
Tadeusz Moczulski był wspaniałym, godnym zaufania człowiekiem pracy, wizjonerem. W naszej pamięci na zawsze zapisze się jako osoba nie odmawiająca pomocy innym, w pełni zaangażowana we wszystko czym się zajmował. Był człowiekiem mądrym, uczciwym, serdecznym i ciepłym do świata i ludzi. W swoim postępowaniu zawsze kierował się uczciwością i pragmatyzmem. Zawsze też starał się dostrzec człowieka i jego potrzeby.

Tadeusz Moczulski urodził się 31 października 1949 roku w Otwocku. Tam też ukończył Szkołę Podstawową, a następnie Liceum Ogólnokształcące. W 1967 r. rozpoczął studia na Wydziale Ogrodniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po ukończeniu studiów ogrodniczych pracował w Zakładzie Ogrodniczym w Mysiadle koło Warszawy. W 1973 r. rozpoczął pracę w Warzywniczym Zakładzie Doświadczalnym w Przyborowie, gdzie objął funkcję kierownika jednego z działów szklarniowych zajmujących się produkcją pomidorów. Kierował także uprawami polowymi warzyw.

W 1984 r. rozpoczął prowadzenie własnej działalności ogrodniczej w Pilźnie. Zajmował się uprawami warzyw w tunelach i w otwartym gruncie, a także sadownictwem.

W 1993 r. powrócił do Zakładu Ogrodniczego Przyborów gdzie objął stanowisko kierownika działu handlowego. Był głównym inicjatorem i faktycznym twórcą spółki Zakład Ogrodniczy Przyborów Sp. z o.o. w 1999 r. Przez wiele lat z ogromnym zaangażowaniem, wspólnie z żoną Urszulą Moczulską, poświęcał się prowadzeniu Zakładu Ogrodniczego Przyborów zajmując się wszystkimi bieżącymi sprawami spółki.

W 2014 r. wraz z rodziną podjął decyzję o wybudowaniu nowoczesnego obiektu szklarniowego w Chotowej koło Dębicy. Po przejściu na emeryturę aktywnie uczestniczył w pracach w szklarni w Chotowej, wspierając swoją codzienną obecnością i zaangażowaniem w obowiązki.

Był jednym z założycieli Stowarzyszenia Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, pełniąc przez wiele lat funkcję Członka Zarządu. Stale pamiętamy i doceniamy do dziś Jego wkład i zaangażowanie w pracę Stowarzyszenia. Brał na siebie ciężar scalenia środowiska ogrodników, które było bliskie jego sercu. Zaangażowanie jakie wykazywał podczas swojej wieloletniej kariery zaowocowało dynamicznym rozwojem Stowarzyszenia, a środowisko ogrodników posiadało znamienitego reprezentanta walczącego o ich prawa.

Odszedł nagle 2 maja 2019 r. po krótkiej, ale ciężkiej chorobie.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały, oddany ludziom, dobry człowiek.

Wyrazy najszczerszego współczucia i żalu oraz słowa wsparcia i otuchy w trudnych chwilach po stracie Męża i Ojca, składają Rodzinie

Zarząd oraz Członkowie Stowarzyszenia Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię