20 lat nowej ery

1819
W marcu 1992 r. była garstka szkółkarzy, którzy postanowili razem działać. Dziś 64 z 250 działających w naszym kraju jest członkami Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy.
Na konferencji prasowej 14 czerwca przypomnieli swoją historię i opowiedzieli o dzisiejszych zadaniach, czekających tę grupę. To właśnie oni pozyskiwali licencje na odmiany, wprowadzali technologię rozmnażania podkładek wegetatywnych, szkolili szkółkarzy. Z produkcji, która może wystarczała – ilościowo i jakościowo – na ówczesne zaopatrzenie rynku wewnętrznego, stworzyli dział ogrodnictwa, mający swój znaczący udział w unowocześnianiu naszego sadownictwa. Ale nie tylko naszego, gdyż drzewka z polskich szkółek są poszukiwane zarówno w zachodniej, jak i wschodniej Europie.

Dziś zmieniły się czasy i cele Stowarzyszenia. Teraz najważniejszą sprawą jest stworzenie lobbingu, który wpływałby na polskie i unijne ustawodawstwo, dla dobra szkółkarzy i sadowników.

O historii i dniu dzisiejszym Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy napiszemy w czasopismach wydawnictwa Plantpress
 
JS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułA rzeki wzbierają…
Następny artykułSadzarka do pora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.