Ubiorki (Iberis sp.) w stanie naturalnym rosną w południowej Europie, na Krecie i w zachodniej Azji. W uprawie najpopularniejszy jest ubiorek wiecznie zielony (I. sempervirens). Jest to krzewinka osiągająca wysokość ok. 30 cm, rozrastająca się poduchowate kępy o średnicy 1–1,5 m. Liście są całobrzegie, równowąskie, ciemnozielone, utrzymują się przez zimę na roślinie. Kwiaty u większości odmian są białe, ale mogą być też różowe. Są one zebrane w baldachokształtne grona, które początkowo są płaskie, a w miarę rozwijania się kwiatów wydłużają się. Ubiorek wiecznie zielony kwitnie, w zależności od odmiany, od kwietnia do czerwca. Jesienią powtarza kwitnienie.
W sprzedaży dostępnych jest wiele odmian: ‘Appen-Etz’ – o zwartym pokroju roślin, wczesnym kwitnieniu i białych kwiatach, ‘Findel’ – o silnym wzroście, obfitym kwitnieniu i białych kwiatach, ‘Fischbeck’ – o wczesnym kwitnieniu, białych kwiatach i wyrównanym wzroście, ‘Monte Bianco’ – o białych kwiatach z wyraźnie żółtym, grubym słupkiem, ‘Nevina’ – o kulistym pokroju, żywozielonych liściach i białych kwiatach, ‘Purity’ – o rozłożystym pokroju i białych kwiatach, ‘SnowCone Improved’ – o zwartym pokroju i dużych, białych kwiatach, ‘SnowCone Forte’ – silniej rosnąca niż ‘SnowCone Improved’, dobrze się krzewiąca, kwiaty są bardzo duże, białe, ‘Snowdrift’ – późna, o małych, białych kwiatach, ‘Snowflake’ – późno kwitnąca odmiana o bardzo dużych, białych kwiatach, ‘Snowsurfer Compact’ – zwartym pokroju, dobrym krzewieniu się i białych kwiatach, ‘Snowsurfer Forte’ – o bardzo dobrym krzewieniu się roślin, białych kwiatach, mniejszych i później się pokazujących niż u odmiany ‘SnowCone Improved’, ‘Tahoe’ – o wysokości 20–25 cm i bardzo zwartym pokroju, ‘Whiteout’ – o wyrównanym wzroście i kwitnieniu, kwiaty są białe.
Warte uwagi są także dwie odmiany mieszańcowe: ‘Pink Ice’ – o dużych, różowych kwiatach oraz ‘Masterpiece’ PBR, u której kwiaty są również duże, ale białe.
Ciekawostką jest odmiana ‘Golden Candy’ PBR o seledynowożółtych liściach.
Ubiorek wiecznie zielony najczęściej sadzony jest w ogrodach skalnych, na murkach kwiatowych oraz jako roślina obwódkowa na brzegach rabat. Może być również uprawiany w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach.
Wymaga słonecznych, osłoniętych od wiatru stanowisk. Gleba powinna być przepuszczalna, żyzna, niezbyt wilgotna. Ubiorek dobrze znosi okresowy niedobór wody. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć o 1/3 długości, co poprawi pokrój roślin.