Moda na judaszowce

Cercis Golden Falls
Judaszowiec Golden Falls™ fot. mat. pras. Farwest Show
Judaszowce (Cercis sp.), a zwłaszcza ich nowe odmiany o barwnych liściach lub ciekawym pokroju, zdobywają ostatnio dużą popularność.

Do jednych z bardziej uznanych hodowców tych roślin należy dr Denny Werner ze Stanów Zjednoczonych, hodowca m.in. odmian ‘Ruby Falls’ i ‘Merlot’ judaszowca kanadyjskiego (C. canadensis). W trakcie ostatnich targów szkółkarskich Farwest Show w Portland (USA) w sierpniu ub.r. nagrody zdobyły dwie kolejne odmiany judaszowca. Jury targów doceniło jego Cercis Golden FallsTM (‘NC2015-12’), pierwszą na świecie odmianę łączącą zwisający, wąski pokrój z żółtozielonymi liśćmi, które nie ulegają poparzeniom słonecznym. Selekcja ta pochodzi od odmiany Hearts of GoldTM. Nagrodę publiczności tej samej wystawy zdobyła natomiast odmiana Flame Thrower™ (‘NC2016-2’) o spektakularnej barwie liści. Młode są ciemnobordowe, a w miarę starzenia zmieniają barwę na żółtozieloną, przez co na jednej roślinie można obserwować równocześnie liście bordowe, czerwone, pomarańczowe i żółtozielone. Drzewo tej odmiany ma pokrój półzwisający, a liście mają być tylko minimalnie uszkadzane przez słońce.

Cercis Flame Thrower
Judaszowiec Flame Thrower™ fot. mat. pras. Farwest Show

Na podstawie materiałów prasowych Farwest Show

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.