Moda na judaszowce

Cercis Golden Falls
Judaszowiec Golden Falls™ fot. mat. pras. Farwest Show
Judaszowce (Cercis sp.), a zwłaszcza ich nowe odmiany o barwnych liściach lub ciekawym pokroju, zdobywają ostatnio dużą popularność.

Do jednych z bardziej uznanych hodowców tych roślin należy dr Denny Werner ze Stanów Zjednoczonych, hodowca m.in. odmian ‘Ruby Falls’ i ‘Merlot’ judaszowca kanadyjskiego (C. canadensis). W trakcie ostatnich targów szkółkarskich Farwest Show w Portland (USA) w sierpniu ub.r. nagrody zdobyły dwie kolejne odmiany judaszowca. Jury targów doceniło jego Cercis Golden FallsTM (‘NC2015-12’), pierwszą na świecie odmianę łączącą zwisający, wąski pokrój z żółtozielonymi liśćmi, które nie ulegają poparzeniom słonecznym. Selekcja ta pochodzi od odmiany Hearts of GoldTM. Nagrodę publiczności tej samej wystawy zdobyła natomiast odmiana Flame Thrower™ (‘NC2016-2’) o spektakularnej barwie liści. Młode są ciemnobordowe, a w miarę starzenia zmieniają barwę na żółtozieloną, przez co na jednej roślinie można obserwować równocześnie liście bordowe, czerwone, pomarańczowe i żółtozielone. Drzewo tej odmiany ma pokrój półzwisający, a liście mają być tylko minimalnie uszkadzane przez słońce.

Cercis Flame Thrower
Judaszowiec Flame Thrower™ fot. mat. pras. Farwest Show

Na podstawie materiałów prasowych Farwest Show

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSenat zajmie się ustawą cukrową
Następny artykułPachnące storczyki falenopsis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.