Pachnące storczyki falenopsis

storczyk Scention
Falenopsis 'Scention' fot. mat. pras. Sion
Holenderska firma Sion Young Plants, specjalizująca się w hodowli storczyków falenopsis (Phalaenopsis sp.) i produkcji materiału wyjściowego do ich dalszej uprawy, wprowadziła na rynek nowe odmiany tych roślin, wyznaczające nowe trendy.

W jej ofercie pojawiły się dwie nowe odmiany falenopsisu – ‘Odorion’ i ‘Scention’, o nie tylko atrakcyjnie wyglądających kwiatach, ale i pachnących. Obie roztaczają przyjemny aromat przypominający aromatyzowane mydło, szczególnie wyczuwalny rano. Odmiana ‘Odorion’ osiąga wysokość 35-40 cm, ma bardzo liczne, choć nieduże (o średnicy ok. 5,5 cm) miedziano-fioletowo kwiaty, z kolei ‘Scention’ dorasta do podobnej wysokości, ale ma nieco drobniejsze,miedziano-łososiowe kwiaty. „W ten sposób Sion odpowiada na potrzeby rynku” – poinformował Eric Moor, właściciel firmy Sion.

Storczyk Odorion
Falenopsis ‘Odorion’ fot. mat. pras. Sion

Na podstawie mat. prasowych Sion Young Plants

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.