Strona główna Tagi Chłodnie

chłodnie

Nowoczesna technologia kontra koronawirus

Firma Miatech z USA stworzyła technologię Bio Turbo, która jest przeznaczona dla przemysłu produkcyjnego. Została wyprodukowana z myślą o usunięciu etylenu i biologicznych czynników szkodliwych dla ludzi (np. wirusów, bakterii) znajdujących się w pomieszczeniach chłodniczych.

Jak zoptymalizować koszty przechowywania warzyw i owoców?

Zapewnienie właściwych warunków przechowywania zebranych warzyw i owoców wymaga od grup producenckich, podmiotów skupujących, firm z branży owocowo-warzywnej czy przetwórców niemałych nakładów finansowych. Sposobem na minimalizację kosztów jest maksymalne wykorzystanie dostępnego zaplecza magazynowego.

Za duże zapasy jabłek

Sadownicy wyciągają wnioski na nowy sezon - nie liczyć na powtórkę i brać przykład z Włochów - pisze "Puls Biznesu".

Na rejestrację urządzeń chłodniczych jest czas do 14 marca

Do 14 marca rolnicy powinni zgłosić swoje urządzenia chłodnicze do odpowiedniego rejestru. Za niezgłoszenie grożą im kary - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Coraz głośniej o Kabardyno-Bałkarii

Ta maleńka (11,5 tys. km2, ok. 0,9 mln ludności) autonomiczna republika wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej żyje niejako w cieniu większych i niespokojnych krajów północnego Kaukazu. Jeśli już mowa o cieniu, to w jej południowym rogu, przy granicy z gruzińską Górną Swanetią leży (i rzuca na Kabardyno-Bałkarię tenże cień) Elbrus (5642 mnpm) - geografowie kłócą się, czy uznać go za najwyższy szczyt Europy, czy pozostać przy Mount Blanc.

Fundusze emerytalne zbudują przechowalnie warzyw i owoców?

Rząd rosyjski zapewnia, że w zastępowaniu produktów importowanych rodzimymi odnotował już duże sukcesy – osiągnął już 80%, a w niektórych kategoriach nawet 90% wskaźniki zamiany. Przyznaje przy tym, że te optymistyczne dane nie dotyczą owoców i warzyw – w ich produkcji Rosja dopiero rozpoczyna cały proces zastępowania importu. Co ważniejsze, dla mającej wzrastać produkcji tych ziemiopłodów pilnie potrzebne są magazyny i przechowalnie. Ich budowa jest ważną pozycją w strukturze państwowych subwencji dla sektora rolno-przemysłowego. Ostatnio zaproponowano dodatkową pomoc mającą przyspieszyć rozwój przechowalnictwa w Federacji Rosyjskiej.