Nowoczesna technologia kontra koronawirus

Firma Miatech z USA stworzyła technologię Bio Turbo, która jest przeznaczona dla przemysłu produkcyjnego. Została wyprodukowana z myślą o usunięciu etylenu i biologicznych czynników szkodliwych dla ludzi (np. wirusów, bakterii) znajdujących się w pomieszczeniach chłodniczych.

Uważa się, że Bio Turbo sprawdzi się również w walce z koronawirusem. Według badań Thailand Medical News wynika, że produkowany przez niego ozon zabija koronawirusa SARS, ale również ze względu na bardzo identyczny typ jego nowy szczep 2019-nCoV. Podobne stanowisko odnośnie tej technologii wydał Chine Institute of Virology in Hubei, który również prowadzi jego ocenę.

Unoszący się w powietrzu ozon jest niebezpieczny dla ludzi, jednak w Bio Turbo jest on bardzo skoncentrowany i nie opuszcza urządzenia. Dzięki temu, że ozon nie opuszcza Bio Turbo, korzyści z jego wysokiej koncentracji mogą być wykorzystane bez narażania zdrowia ludzkiego. Jest to jednak dobre rozwiązanie do walki z wirusami, ale tylko przenoszonymi drogą powietrzną, nie ma wpływu na powierzchnie kontaktowe, lecz tylko na powietrze – mówił Matt Shawcross, wiceprezes ds. Rozwoju firmy Miatech.

Niestety popularne technologie ozonowania są mniej skuteczne, ponieważ trudno jest dzięki nim uzyskać odpowiedniej ilości ozonu, która zabijałaby wirusy.

Źródło: bio-turbo.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBorówki w lutym jadło 17% Polaków
Następny artykułPłatności bezpośrednie – oświadczenie rolnika o braku zmian

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.