Strona główna Tagi Hipermarkety

hipermarkety

Kontrole owoców i warzyw częściowo potwierdziły zarzuty rolników

Ministerstwo rolnictwa poinformowało, że zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami zostały zintensyfikowane działania kontrolne na rynku owoców i warzyw, w tym także ziemniaków. Organy kontrolujące podały ich wyniki.

Przepakowywanie owoców i warzyw: więcej kontroli, wyższe kary

W związku ze zgłaszanymi przypadkami procederu przepakowywania owoców i warzyw przywożonych z zagranicy i sprzedawania ich jako polskie, w resorcie rolnictwa opracowywany jest projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia efektywności prowadzonych działań kontrolnych w zakresie niektórych rynków rolnych.

Warzywa doskonale niedoskonałe

Rzecz będzie o sieciach handlowych i to w superlatywach! Przeciętny Polak zapytany o swój stosunek do nich, raczej nie wyraża zachwytu, a mimo to właśnie w sklepach sieciowych najczęściej wydajemy pieniądze na zakupy spożywcze.

Potrzeba unijnych przepisów w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych

Na szczeblu UE potrzeba nowych przepisów dotyczących nieuczciwych praktyk handlowych, by wesprzeć rolników w łańcuchu dostaw żywności - wynika z zaprezentowanego w poniedziałek w Brukseli raportu grupy ekspertów ds. rynków rolnych.

Podatek handlowy bez „znacznego” wpływu na ceny żywności w 2016 r.

Podatek handlowy nie będzie miał "znacznego" wpływu na ceny żywności w 2016 r. - ocenił Andrzej Kowalski, dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Jego zdaniem żywność w ciągu 2016 r. podrożeje o 1,5-2 proc.

Chcą zakazać hipermarketom marnowania żywności

Zjednoczona Prawica złożyła w piątek w Sejmie projekt ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Posłowie chcą zobowiązać hipermarkety do oddawania marnowanej żywności na cele charytatywne. Sklepy nie stosujące się do przepisów byłyby karane grzywną.

Sieci handlowe na celowniku państwa

Wina sieci dowiedziona. To wniosek Antymonopolowego Komitetu Ukrainy ze śledztwa w sprawie zmowy kartelowej, a jaką były podejrzane działające w tym kraju sieci handlujące żywnością. Także na Węgrzech rząd przygotowuje nowe regulacje handlu sieciowego.

Tesco stawia na polskie jabłka

Sieć ta w 2012 roku wprowadziła gamę pięciu odmian ziemniaków, zaś teraz firma rusza z nową kampanią - promującą polskie jabłka. Jej twarzą będzie Robert Makłowicz.

Na rynku handlu czekają nas wielkie zmiany

Wszyscy najwięksi gracze w branży handlowej deklarują, że nie zamierzają zwalniać tempa rozwoju. Również średni i mniejsi robią wszystko, by nie wypaść z rynku. Katalizatorem tempa tych zmian jest w znacznym stopniu segment sklepów dyskontowych, który rośnie od kilku lat najszybciej i odpowiada już za około 17 procent rynku - podaje Rzeczpospolita.

Podatek dla super- i hipermarketów

Portugalski rząd Pedra Passosa Coelho wprowadzi podatek dla właścicieli sklepów o powierzchni większej niż 400 m2, w których odbywa się handel artykułami spożywczymi. Opłata dotyczyć będzie również mniejszych obiektów działających w ramach sieci handlowych.