Strona główna Tagi Iunig

iunig

IUNG: susza nie ustępuje, najbardziej zagraża krzewom owocowym

W dwunastym okresie raportowania tj. od 11 lipca do 10 września, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - napisał IUNG-PIB w dzisiejszym komunikacie.

Susza w uprawach krzewów owocowych i ziemniaków pogłębia się

W jedenastym okresie raportowania tj. od 1 lipca do 31 sierpnia, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa stwierdził wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski.

IUNG: wciąż mamy suszę

W dziesiątym okresie raportowania tj. od 21 czerwca do 20 sierpnia, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - napisał Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w komunikacie.

IUNG: susza nie ustępuje

W piątym okresie raportowania tj. od 1 maja do 30 czerwca, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - poinformował Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

IUNG: susza na obszarze Polski pogłębia się

W czwartym okresie raportowania tj. od 21 kwietnia do 20 czerwca Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach  stwierdził wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski. Średnia wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW) dla kraju, na podstawie których dokonywana jest ocena stanu zagrożenia suszą była ujemna, wynosiła -190,5 mm. Względem poprzedniego okresu raportowania obecna średnia wartość KBW uległa obniżeniu o 11,5 mm.

Jest susza, będą wyceny szkód

Ministerstwo rolnictwa na bieżąco monitoruje sytuację występowania w naszym kraju suszy rolniczej - podał resort. Dziś, podczas kolejnego posiedzenia Grupy zadaniowej ds. monitoringu niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powodujących straty i szkody rolnicze, sytuację przedstawił prof. Andrzej Doroszewski z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach-PIB.

IUNiG informuje o suszy rolniczej na terenie Polski

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach wydał komunikat o wystąpieniu w drugim okresie raportowania tj. od 1 kwietnia do 31 maja suszy rolniczej na obszarze Polski. Aktualnie susza rolnicza w Polsce występuje w uprawach: zbóż jarych, zbóż ozimych, truskawek, krzewów owocowych i drzew owocowych.

IUNiG: nie ma suszy, jest nadmiar wody

W czternastym okresie raportowania tj. od 1 sierpnia do 30 września, nie stwierdzamy wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski - poinformował Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa  w cyklicznym  komunikacie. Dodał, że przeciwnie - na terenie prawie całego kraju występuje nadmiar wody, który utrudnia zbiory.

Coraz więcej obszarów zagrożonych suszą rolniczą

Na większości obszaru Polski ostatnio odnotowano niedobór wody. Najbardziej zagrożenie suszą są uprawy rzepaku oraz zbóż uprawianych na glebach piaszczystych i gliniastych - poinformował Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa.

IUNG podtrzymuje występowanie suszy rolniczej

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa po raz drugi w sezonie stwierdził występowanie suszy rolniczej - wynika z komunikatu IUNG.