Strona główna Tagi Jeżówki
Tag:

jeżówki

Kwitnące, pachnące i smaczne pokazy

W ostatni weekend lipca br. firma Volmary Sp. z o.o. zaprosiła własnych klientów do swojej siedziby w Gawartowej Woli, gdzie przygotowała efektowną prezentację asortymentu. W oczy najbardziej rzucał duży wybór roślin balkonowo-rabatowych, którym towarzyszyła ogromna oferta ziół. Sporą powierzchnię zajęły poletka pokazowe, w których umiejętnie połączono rośliny ozdobne z warzywami i gatunkami sadowniczymi. Ciekawość gości wzbudzały tam zwłaszcza obsypane owocami drzewka brzoskwiniowe.

Moda na jeżówki (cz. II)

W pierwszej części artykułu, która ukazała się w „Szkółkarstwie” 3/2013, Autor scharakteryzował rośliny z rodzaju Echinacea, przedstawił postępy w ich hodowli oraz opisał odmiany, których nazwy rozpoczynają się na litery A–M (red.).
 

Moda na jeżówki (cz. I)

Jeżówki (Echinacea) to popularne i cenione byliny kwitnące latem, których hodowla rozwinęła się ostatnio szczególnie w USA i Holandii. Według raportu magazynu American Nurseryman od 2009 roku należą one do tych nielicznych roślin, których sprzedaż w USA – mimo poważnego kryzysu w tym kraju – nadal dynamicznie wzrasta. Również w Polsce zyskują one coraz większą popularność. Cena hurtowa nowych odmian jeżówek uprawianych w pojemnikach C1 lub C1,5 wynosi obecnie 10–14 zł. Rośliny te sprzedają się dobrze także w sklepach internetowych.

Ostatnie artykuły

Usprawnienie wydatkowania środków finansowych

Rada Ministrów przyjęła 30 lipca projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu usprawnienia procesu wydatkowania środków finansowych w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz w ramach działań objętych zintegrowanym systemem zarządzania i kontroli.

Rośliny i ogrody w międzynarodowym wydaniu

Nowości z zakresu osiągnięć technologicznych i hodowlanych, produkty najwyższej jakości, bogaty program wydarzeń towarzyszących wypełniony pokazami, warsztatami i seminariami. Targi ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz FLOWER EXPO POLSKA, to wieloletnia tradycja i sprawdzona formuła dająca możliwość budowania bezpośrednich relacji o dużym biznesowym potencjale. To też miejsce spotkania branżowych liderów rynku oraz hobbystów, zaproszenie do dyskusji, przegląd dynamicznego i rosnącego w siłę „zielonego sektora gospodarki”.

Konsultacje planu przeciwdziałania skutkom suszy

Od 15 sierpnia 2019 r. do 15 lutego 2020 r. w 15 największych polskich miastach odbędą się konsultacje społeczne planu przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS).