Strona główna Tagi Jeżówki
Tag:

jeżówki

Kwitnące, pachnące i smaczne pokazy

W ostatni weekend lipca br. firma Volmary Sp. z o.o. zaprosiła własnych klientów do swojej siedziby w Gawartowej Woli, gdzie przygotowała efektowną prezentację asortymentu. W oczy najbardziej rzucał duży wybór roślin balkonowo-rabatowych, którym towarzyszyła ogromna oferta ziół. Sporą powierzchnię zajęły poletka pokazowe, w których umiejętnie połączono rośliny ozdobne z warzywami i gatunkami sadowniczymi. Ciekawość gości wzbudzały tam zwłaszcza obsypane owocami drzewka brzoskwiniowe.

Moda na jeżówki (cz. II)

W pierwszej części artykułu, która ukazała się w „Szkółkarstwie” 3/2013, Autor scharakteryzował rośliny z rodzaju Echinacea, przedstawił postępy w ich hodowli oraz opisał odmiany, których nazwy rozpoczynają się na litery A–M (red.).
 

Moda na jeżówki (cz. I)

Jeżówki (Echinacea) to popularne i cenione byliny kwitnące latem, których hodowla rozwinęła się ostatnio szczególnie w USA i Holandii. Według raportu magazynu American Nurseryman od 2009 roku należą one do tych nielicznych roślin, których sprzedaż w USA – mimo poważnego kryzysu w tym kraju – nadal dynamicznie wzrasta. Również w Polsce zyskują one coraz większą popularność. Cena hurtowa nowych odmian jeżówek uprawianych w pojemnikach C1 lub C1,5 wynosi obecnie 10–14 zł. Rośliny te sprzedają się dobrze także w sklepach internetowych.

Ostatnie artykuły

Iglasta piękność

Cedry należą do jednych z najładniejszych gatunków ozdobnych roślin iglastych. Dotychczas nie były one zbyt popularne w polskich ogrodach, bowiem obawiano się ich uszkodzenia przez mróz. Łagodniejsze obecnie zimy stwarzają jednak warunki do tego, aby drzewa te były sadzone częściej. Ich rozmnażaniem zajmują się już coraz częściej polskie szkółki roślin ozdobnych.

Zwycięski koleus

Niezależna, amerykańska organizacja All-America Selection, testująca odmiany przez wprowadzeniem ich do sprzedaży, co roku wyróżnia najlepsze kreacje. W ostatniej edycji konkursu zwyciężył koleus 'Beale Street' z grupy Main Street (hodowcą jest firma Dümmen Orange). Ta nowa odmiana, która będzie dostępna na rynku od 2020 r., jest pierwszą kreacją koleusa nagrodzoną przez AAS.

Ziemniaki jadalne – stały dodatek w miesięczniku Warzywa

Stałym dodatkiem w miesięczniku „Warzywa” jest dział poświęcony ziemniakom jadalnym.