Strona główna Tagi Konferencja naukowa

konferencja naukowa

Rośliny, które silnie wrosły w historię

Bawełna jako przyczyna wojny secesyjnej, rośliny przyprawowe jako cel podróży Kolumba, ziemniaki, których nieurodzaj zmienił historię Irlandii, a potem i Stanów Zjednoczonych... Historia świata wygląda bardzo ciekawie, jeśli spojrzy się na nią od nowa - z punktu widzenia roślin - przekonywał Wojciech Doroszewicz z UW podczas Festiwalu Nauki w Warszawie.

Społeczno-Gospodarcza Aktywizacja Kobiet na Obszarach Wiejskich

Dzisiaj, 1 lipca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie obraduje VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Społeczno-Gospodarcza Aktywizacja Kobiet na Obszarach Wiejskich. Celem konferencji jest ułatwianie wymiany wiedzy i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich poprzez wystąpienia teoretyczne prelegentów oraz praktyków.

I Forum Green Smart City

Jak pokazują dane statystyczne, rocznie z powodu zanieczyszczeń powietrza umiera w Polsce nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Według raportu NIK, Polska ma od lat najbardziej zanieczyszczone powietrze w całej Unii Europejskiej. W poniedziałek, 11 kwietnia w Centrum Kongresowym UR (al. 29 Listopada 46), odbędzie się organizowane w ramach Związku Uczelni InnoTechKrak I Forum Green Smart City- głos nauki w walce ze smogiem.
 

5 w 10 czyli Sekcja w liczbach

Przed dziesięcioma laty rozpoczęła działalność Sekcja – Nowe patogeny i choroby roślin, skupiająca fitopatologów z całej Polski (fot. 1). W tym czasie cyklicznie co dwa lata odbywały się konferencje naukowe poniekąd podsumowujące wszystko, co poszerzyło dorobek naukowy pojedynczych naukowców lub zespołów badaczy nie tylko z Polski. Tegoroczna, piąta już konferencja, odbyła się tradycyjnie w Skierniewicach i tradycyjnie z początkiem kwietnia (6.04.).

IV Konferencja Naukowa ProCam

8 stycznia odbyła się w Sandomierzu Konferencja Naukowa zorganizowana przez firmę ProCam Polska. Poruszano na niej wiele tematów agrotechnicznych, jednak najwięcej uwagi poświęcono nawożeniu drzew owocowych, głównie wapniem. Omówiono także nowe tendencje w produkcji owoców.