I Forum Green Smart City

Jak pokazują dane statystyczne, rocznie z powodu zanieczyszczeń powietrza umiera w Polsce nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Według raportu NIK, Polska ma od lat najbardziej zanieczyszczone powietrze w całej Unii Europejskiej. W poniedziałek, 11 kwietnia w Centrum Kongresowym UR (al. 29 Listopada 46), odbędzie się organizowane w ramach Związku Uczelni InnoTechKrak I Forum Green Smart City- głos nauki w walce ze smogiem.
 

I Forum Green Smart City- głos nauki w walce ze smogiem – to platforma wymiany informacji pomiędzy władzami samorządowymi, uczelniami, funduszami ochrony środowiska, NGO, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami Małopolski. Głównym założeniem Forum jest pokazanie, że działania podjęte przez administrację rządową, władze województwa i gmin, zmierzające do ograniczenia niskiej emisji muszą być oparte o synergię działań podmiotów na wielu płaszczyznach. Forum ma też stanowić miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń o sposobach kompleksowej walki ze smogiem i przeciwdziałania powstawaniu zagrożeń z nim związanych. Forum ma charakter otwarty, a do udziału w nim zaproszeni zostali reprezentanci władz województwa, miasta Krakowa, gmin województwa Małopolskiego, eksperci i naukowcy (z Uniwersytetu Rolniczego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej).

Wśród referatów przygotowanych na I Forum znajdą się również  wystąpienia specjalistów ogrodnictwa – program szczegółowy konferencji – tutaj.

za:  ur.krakow.pl
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW Warmińsko-mazurskiem pszczoły w dobrej kondycji po zimie
Następny artykułNowozelandzki eksport jabłek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.