Strona główna Tagi Konferencja truskawkowa

konferencja truskawkowa

O truskawce w Jasieńcu – konferencja truskawkowa 19 stycznia 2019

Początek roku to w ogrodnictwie okres intensywnych przygotowań do nadchodzącego sezonu. To czas spotkań, szkoleń, targów i konferencji. Cykl takich wydarzeń regionalnych odbywających się w kilku rejonach Polski został zorganizowany przy współpracy firm Agrosimex, Nufarm, Sumi-Agro, Związku Sadowników RP, samorządów, stowarzyszeń zrzeszających producentów owoców oraz Instytutu Agronomicznego Fertico.

Konferencja Truskawkowa w Jasieńcu

20 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu odbyła się Konferencja Truskawkowa. Organizatorami byli: Agrosimex, Związek Sadowników RP oddział Jasieniec, Związek Plantatorów Truskawki oraz gmina Jasieniec; patrona medialny nad imprezą objęła firma Plantpress.

Agrosimex zaprasza na zimowe konferencje sadownicze

Zgodnie z wieloletnią już tradycją do wielu zimowych imprez dla producentów ogrodniczych Agrosimex dołącza swoje spotkania. W styczniu i lutym w różnych lokalizacjach firma zaplanowała ich kilkanaście. Będą ogólne dla producentów owoców, będą również wyspecjalizowane - dla uprawiających truskawki, maliny czy borówki.

Konferencja truskawkowa w Jasieńcu za nami

Janusz Andziak, prezes SPT, witając gości jasienieckiej konferencji stwierdził, że w miarę zwiększania się areału uprawy truskawki i wprowadzania nowych technologii, problemów zamiast ubywać, przybywa. Dlatego też członkowie SPT w porozumieniu z plantatorami ustalają, co jest dla nich ważne i na te pytania próbują odpowiadać podczas dorocznych spotkań w Jasieńcu.

21 stycznia konferencja truskawkowa w Jasieńcu

Plantatorzy owoców jagodowych z gminy Jasieniec i pobliskich terenów, którzy wybiorą się w najbliższą sobotę na kolejną Konferencję Truskawkową organizowaną przez Agrosimex, Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki, miejscowych oddział ZSRP oraz Urząd Gminy Jasieniec dostaną więcej, niż zapowiada nazwa konferencji.

W Jasieńcu kolejny raz o truskawkach

Grójecczyzna do niedawna słynęła tylko z sadów jabłoniowych, nieco później na terenie kilku gmin powstały spore plantacje truskawki, a kilka lat temu – także maliny i borówki wysokiej.

Konferencja Truskawkowa – nowości hodowlane i agrotechniczne

Blok wystąpień poświęconych nowym odmianom, materiałowi nasadzeniowemu i agrotechnice na Ogólnopolskiej Konferencji Truskawkowej zorganizowanej 10 kwietnia br. przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach był mocno rozbudowany.

O kondycji polskiej truskawki

Ogólnopolska Konferencja Truskawkowa zorganizowana 10 kwietnia przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach zaproponowała ponad pięciuset zainteresowanym tym gatunkiem sadownikom piętnaście wystąpień i dziewięć posterów merytorycznych oraz stoiska kilkudziesięciu firm zaopatrzenia ogrodniczego. Ekonomika produkcji truskawek była jednym z głównych tematów tego spotkania.

Konferencja Truskawkowa

W środę, 10 kwietnia Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach gościł ponad pięciuset plantatorów zainteresowanych uprawą truskawek. Kolejnej, organizowanej co dwa lata, Ogólnopolskiej Konferencji Truskawkowej towarzyszyło w kuluarach około 50 stoisk firm zaopatrzenia ogrodniczego.