21 stycznia konferencja truskawkowa w Jasieńcu

Truskawki
fot. P. Grel
Plantatorzy owoców jagodowych z gminy Jasieniec i pobliskich terenów, którzy wybiorą się w najbliższą sobotę na kolejną Konferencję Truskawkową organizowaną przez Agrosimex, Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki, miejscowych oddział ZSRP oraz Urząd Gminy Jasieniec dostaną więcej, niż zapowiada nazwa konferencji.
I nie chodzi tu o tradycyjny już poczęstunek ani konkurs z nagrodami przygotowane przez organizatorów. Wiodącej „nucie” truskawkowej doda smaczku jagoda kamczacka, o której nie tylko w regionie warecko-grójeckim coraz głośniej. Jedno z wystąpień będzie poświęcone tej uprawie, pod którą mamy już w kraju około tysiąca hektarów.

Zaś wracając do  głównego tematu: organizatorzy proponują odświeżenie wiadomości o chorobach i szkodnikach truskawek, konieczności zapewnienia kwiatom truskawek zapylania przez pszczoły i zagrożeniach dla pracujących na plantacjach owadów oraz korzyściach z sadzenia kwalifikowanego materiału szkółkarskiego. Obok technologów  produkcji będą mieć wystąpienia fachowcy od jej organizacji – omówią oni kwestie zatrudniania cudzoziemców i promocji owoców.

Konferencja odbędzie się w najbliższą sobotę 21 stycznia w Jasieńcu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Czerskiej 1. Wstęp wolny, początek godz. 9.00. Szczegóły programu – tutaj.

pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRosyjska prasa: sklepy są pełne podrabianej żywności
Następny artykułKonferencja Sadownicza PROCAM w Sandomierzu

2 KOMENTARZE

  1. Gratuluję firmie Agrosimex za to, że wprowadziła mnie w błąd podając mylną datę konferencji (w moim kalendarzu 21 styczeń wypada w niedzielę).Chodzi o konferencję w Jasieńcu. Ciekawi mnie czy było to celowe działanie, czy też żyjecie jeszcze rokiem ubiegłym????????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.